Vysoké alebo nízke ženy – kto sa mužom páči viac?

vysoká versus nízka

V prvom rade treba zdôrazniť, že toto je skôr otázka prvého dojmu. Muži si svoje životné partnerky určite nevyberajú podľa výšky. Je však zaujímavé vedieť, ako na nich pôsobí 158 centimetrový bonsaj a 180 centimetrová žirafa.

Keď do miestnosti vstúpi skupina žien, oči všetkých chlapov sa v prvom momente upriamia na najvyššiu z nich. Je to preto, lebo jej tvár vyčnieva z davu, ale aj preto, lebo mužov na prvý pohľad zaujme skôr vysoká ako nízka baba. Bez ohľadu na to, či je alebo nie je pekná, priťahuje pozornosť, lebo pôsobí ako nezávislá, ambiciózna a inteligentná žena, ktorá má nadhľad na všetkým a s prehľadom zvláda každú situáciu. Iné prieskumy priniesli zistenie, že práve vysoké ženy tipujeme za úspešnejšie a bohatšie.

Určite však má každá z nás osobnú skúsenosť s tým, že tieto vlastnosti nie vždy korešpondujú s „výškou modelky“. Ale čím viac centimetrov, tým silnejší spomenutý dojem žena vytvára a zanecháva v prvých momentoch stretnutia. Práve preto aj nízke ženy siahajú po vysokých podpätkoch, pričom, nikto iný nezažil takú bolesť nôh, lýtok a chodidiel ako práve my, ktoré celý deň trpíme na hrubších špáradlách.

Vysoké ženy však majú v očiach mužov predsa len jednu nevýhodu. Akonáhle disponujú rozmermi, ktorými im doslova prerastajú cez hlavu, srdce im nezlomia. Len máloktorý muž je ochotný zmieriť sa s tým, že je jeho partnerka o niečo vyššia.

Zato nízke ženy, tie sú doslova magnetom pre chlapov, ktorí nehľadajú niekoho s kým by si v živote trošku užili, ale pátrajú po partnerke, s ktorou by život prežili. Nízke ženy s peknými krivkami, štíhlymi nohami pôsobia na mužov prirodzenejšie ako vysoké, chudé ženy. Ich postava je súmerná a viac sa približuje k akémusi ideálu krásy. Nízke ženy v nich evokujú starostlivú partnerku, dobrú matku, úprimného, citlivého človeka.

Avšak, rovnako ako pri veku, aj tu platí – výška je len číslo. Určite má výrazný vplyv na vytváranie prvého dojmu, ale je príliš slabým dôvodom, pre ktorý by vás muž aj druhýkrát pozval na kávu. Čo je malé to milé, dobrého veľa nenarastie, ale na strane druhej, zlého je aj málo dosť.

Autor: Eva
Foto: Shutterstock

vysoká versus nízka