Princ a Popoluška, je možné porozumenie aj v reálnom živote?

Môžu sociálne rozdiely vzťah naštrbiť, alebo sa ženy – Popolušky, dokážu prispôsobiť nadštandardnému spôsobu života po boku svojho „princa?“ Zrejme aj rozprávky a telenovely vyplývajú z nejakého reálneho podkladu, keď sa bohatý muž zahľadí do chudobnej ženy, ktorú si chce vziať. No bude sa mať táto žena v rodine bohatého muža skutočne dobre?

 

Chudobná žena- bohatý muž, výhoda či nevýhoda?

Všetky rozdiely vo vzťahoch majú pre aj proti, tak je to aj s rozdielom vekovým, národnostným, ale aj so sociálnym. Je mnoho príkladov, kedy sa žena v partnerstve s bohatým mužom necítila najlepšie, pretože nebola nikdy bez problémov vzatá a uznávaná ako rovnocenná partnerka svojmu drahému. Problémy sa naštrbia až vtedy, ak ju partner pred svojimi príbuznými nebráni, a tak sa Popoluška chtiac či nechtiac môže cítiť menejcenne.

25ročná Petra, ktorá má takýto vzťah s bohatým mladým mužom pochádzajúcim z milionárskej rodiny sa na svoj vzťah díva skôr reálne: “Zatiaľ je  nám spolu dobre, ale uvedomujem si, že mať bohatého partnera nie je výhodou. Cítim, že môj priateľ je pod vplyvom svojich rodičov, keďže všetko, čo má, je od nich. Je ešte študentom vysokej školy, takže byt a auto a lietadlo nezískal vďaka sebe. Jeho rodinu zatiaľ nepoznám, nemám pocit, že ma príjmu. Som veľmi zvedavá, ako to bude fungovať ďalej, pretože ak sa bavíme o manželstve, spomenie predmanželskú zmluvu. Zatiaľ sa na to dívam reálne, uvidíme, čo bude ďalej.“

Sú však ženy, ktoré od detstva snívali o veľkom dome, dovolenkách pri mori a partnerovi, ktorý ju bude voziť na Ferari. Niektorým ženám sa vzťah s bohatým mužom javí ako veľká výhoda, pretože sa z obyčajného života posunú do vyšších kruhov. No sú tie ženy skutočne šťastné, ak sa k spokojnému životu prepracovali prostredníctvom bohatého muža?

 

Dôležitý je rešpekt, úcta a najmä láska

Každý človek potrebuje uznanie, rešpekt, úctu, či je chudobný či bohatý. Šťastný život Popolušky môže byť vtedy, ak bude rešpektovaná ako osobnosť.

Všetky rozdiely sa dajú zotrieť a nevšímať si ich, pokiaľ vo vzťahu platí heslo: „Láska hory prenáša.“ Ak je vzťah založený na úcte, dôvere a láske, tieto problémy sa môžu pokojne javiť ako malicherné.

Sú ženy, ktoré si uvedomujú, že bez dosiahnutia vlastných cieľov, nie je človek človekom, a tak je rozdiel, či partnerove peniaze sú ťažko zarobené alebo len „odovzdané z rúk rodičov.“

Popoluška môže byť šťastná vo vzťahu s princom v reálnom živote, pokiaľ bude rešpektovaná a milovaná, aj keď nie je dcérou kráľa v kráľovstve za siedmimi horami a siedmi dolinami.

Zdroj: Ivicka
Foto: Shutterstock.com