Fashion inspiration!

Mať oči dokorán otvorené. Jedine tak človek dokáže nasať všetko navôkol a vyskladať si svoj vlastný svet. Obklopiť sa vecami, ktoré sa mu páčia, zlepšia mu deň či náladu. Najmä vo svete módy je inšpirácia kľúčový moment celej tvorby. Nie nadarmo sa všetci velikáni ako Karl Lagerfield, Marc Jakobs, Alexander Ralf Simos a mnohí ďalší obklopovali a obklopujú svojimi múzami. Chodia na blšie trhy, do antikvariátov a galérií, aby našli niečo…Niečo čo ich inšpiruje, nakopne, niečo čo stojí na začiatku.

Rovnako ako svetoví módni návrhári aj vy sa môžete inšpirovať a vytvoriť tak jedinečný šatník a štýl, ktorý bude len váš. Inšpirácia totiž nie je kopírovanie je to tvorba.

Kde začať?

Myslím si, že v súčasnej dobe je to oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Internet, televízia a tým novovzniknuté formáty ako sú sociálne siete, blogy ponúkajú širokú škálu možností a kanálov, kde inšpiráciu hľadať. Aj napriek technológiám a internetu začneme klasikou- knihami.

Punk v hlavnej úlohe

Wivienne Westwood sa pohybu v najvyšších módnych kruhoch už 50 rokov. Je to ikona. Sama o sebe inšpirácia. Je jednou z kľúčových osobností, ktoré sa postarali o to, aby sa punk nielen narodil, ale aj nikdy nezomrel. V jej kolekciách sa prvky tohto životného a hudobného štýlu objavujú už desiatky rokov. A teraz- napísala svoje pamäti. Z môjho pohľadu povinná literatúra.

Madonna

Bez ohľadu čo si myslíte o nej alebo o jej hudbe, ide o mimoriadne inšpiratívnu osobu. Stačí si pozrieť klasiku – Hľadám Susan. –Zn.: Zúfalo (Desperately seeking Susan). Klasika z 85-teho je výstavnou prehliadkou neopakovateľných outfitov poctivých 80-tych rokov. Určite treba vidieť.

Milovníčky

Sociálne siete sú plné fanúšičiek módy, ktoré denne zásobujú svoje kontá fotografiami. Nie všetko stojí za to, ale napríklad kvalitný blog, je často zárukou skutočne toho najlepšieho z najlepšieho. Obsah módnych časopis je často ovplyvňovaný inzerciou a PR článkami. Blogerky sú v tomto smere slobodnejšie, aj keď aj v tomto prípade platí- dôveruj, ale preveruj.

Zo slovenského internetového priestoru určite stoja za zmienku fresshion.com, thedominica.sk, theladiescoffee.com, cisarovenovesaty.com,  donavieh.com.

Foto zdroj: fora.mtv.ca, dailymail.co, www.elle.co, indipendent.co.uk, thedominica.sk, fresshion.com, theladiescofee.com, donnaiveh.com.