Salvatore Ferragamo – kolekcia Jar/Leto 2018, Milan Fashion Week

Salvatore Ferragamo - kolekcia Jar/Leto 2018

Salvatore Ferragamo je luxusná značka Made in Italy, zameraná na kožený tovar, topánky a ready-to-wear collection pre ženy a mužov. Sídlo založenia spoločnosti je vo Florencii.

Dizajn tejto značky sa vyvíjal s časom. Počas svojich skorých období v Hollywoode pracoval Salvatore Ferragamo taktiež so celebritami. Od jej prvého debutu v Los Angeles v roku 1915, značka obliekala hollywoodske bohyne a bohov po dobu už viac ako sto rokov – výročie uplynulo v roku 2015. Salvatore Ferragamo sa stala značkou hviezd ako boli Sophia Loren, Audrey Hepburn, Greta Garbo, Lady Diana a obliekala aj princeznú z Walesu.

sofia loren
talianska herečka SOPHIA LOREN a výrobca topánok SALVATORE FERRAGAMO, slávna hviezda vo filme režiséra Vittorio De Sica – L´oro di Napoli – Gold of Naples , Zlato Neapola , rok 1954, zdroj: pinterestTvár herečky SOPHIA LOREN spoznal Hollywood vďaka tomuto filmu.

Módna prehliadka sa konala  v Miláne na námestí Piazza Affari, priestor ktorého bol ohradený a fasáda budovy poslúžila ako premietacie plátno.

Na fasáde budovy sa odohrávalo prekrásne farebné vizuálne divadlo počas celej módnej show. Video tejto vizuálnej módnej show, ktoré som natočila si môžete pozrieť na youtube kanáli mya mirell: https://www.youtube.com/watch?v=sXHu-7tPWK8&t=7s

KOLEKCIA
Kolekciu pre Jar/Leto 2018 charakterizovali intenzívne farby, hadie potlače a kruhové formy. Jemné šaty, kvalitné vzácne materiály, zvlnené rozviate nestále lemy šiat, použité topánky a dotyk romantizmu sú charakteristické pre ženy, ktoré sa pýšia senzualitou, eleganciou a nadčasovosťou. Niektorí kritici vítajú tento krok urobiť kolekciu viac ženskú a zmyselnú, avšak vytkli jej tentokrát fakt, že jej chýbala súdržnosť a mala vraj iba výraz smelosti a pompéznosti.

Hadie šaty na modelke Bella Hadid (vľavo) pútali pozornosť, foto: Luca Bruno

Záver show, černošská modelka Mayowa Nicholas vzadu v zelených šatách, kolekcia jar/leto 2018, moja fotografia z videa

Interiér navodzoval pocit zelenej lúky, sklené mólo bolo posiate lupeňami a prevoňané sviežim závanom rozkvitnutých kvetov – analógia pri príležitosti uvedenia novej vône Salvatore Ferragamo na trh. Viac fotografií – na facebook stránke Mya Mirell Fashionista.

SALVATORE FERRAGAMO FRAGRANCE
Módny návrhár Salvatore Ferragamo uviedol počas afterparty na trh svoju novú vôňu pre ženy s názvom Amo Ferragamo (milujem Ferragamo). Logo tejto voňavky sa v závere módnej show premietlo na fasáde.

Záver prehliadky – modelky na schodoch pred budovou, kde jej čelná stena poslúžila ako premietacie plátno. Na fasáde za zvuku prekrásnej hudby sa odohrávalo úžasné farebné vizuálne divadlo, premietanie rôznych obrazcov kvetov, krištáľov – viď. video.

CELEBRITY
Na prehliadku prišlo množstvo celebrít, medzi nimi samozrejme nemohla chýbať známa talianska módna ikona ANNA DELLO RUSSO (ex editor Vogue Italia, riaditeľka Vogue Japan) v zelených trblietavých šatách.

Salvatore Ferragamo Rovnako aj  štýlová americká celebrita, módna ikona, blogerka OLIVIA PALERMO, ktorú som opäť zachytila na videu spolu s americkou modelkou GRACE ELISABETH predvádzajúcou na tejto aj mnohých iných módnych show.

Modelka bola už značne unavená po celodennom prehliadkovom maratóne no malý úsmev a zamávanie mi venovala.

Salvatore Ferragamo

Prípravy modeliek, nácvik chôdze a styling – modelky v županoch a bielych čelenkách, kvôli hladkému držaniu účesu. Videá nájdete na facebook stránke Mya Mirell Fashionista, vpravo modelka BLANCA PADILLA.

Na prehliadke sa zúčastnili aj mnohé ďalšie významné celebrity, ktoré mali popredné miesta tzv. „front row“ pri prehladkových mólach – modelka KAROLÍNA KURKOVÁ na fotke spolu so známou fotografkou ELLEN VON UMWERTH, foto vľavo: Vogue com, vpravo – moja fotografia

Fotografku a režišérku ELLEN VON UMWERTH som odfotila na prehliadke značky Versace v tomto outfite (fotografia vpravo, Milan Fashion Week 09/2017, jar/leto 2018). Špecializuje sa na erotickú ženskosť vo fotografii, provokatívnu fotografiu, pracovala tiež ako fashion modelka pred desiatimi rokmi, potom sa stala fotografkou. Fotí najmä módu, editoriály a reklamnú fotografiu.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová -Mya Mirell, www.myamirell.eu