Proti syndrómu vyhorenia: „Moringa Caribbean“

Moringa natural a pomletá

Najčastejšími príznakmi syndrómu vyhorenia sú vyčerpanie, poruchy spánku, podráždenosť, depresívne nálady, bolesť hlavy, nepokoj, letargia, strata odolnosti voči infekciám a strata záujmu o činnosť, ktorú človek vykonáva.

Mnoho ľudí považuje syndróm vyhorenia za výhradne psychickú záležitosť. Menej sa už hovorí o fyzických príčinách tohto stavu. Naše zdravie sa začína v bunke. Ak bunke chýbajú určité živiny, mozog nemôže fungovať optimálne a ľahko sa preťaží.

Proti radikálom
Syndróm vyhorenia vzniká z jednoduchej príčiny. Dôvodom je nerovnováha medzi prijatou a vynaloženou energiou. Základom „výroby“ energie v ľudskom organizme sú mitochondrie.  Bez mitochondrií by neexistoval žiadny život, a bez funkčných a účinných mitochondrií žiadna životná energia. Pri chronickom nedostatku energie v bunke máme Moringa natural a pomletápocit únavy a vyčerpanosti. Spôsobujú to voľné radikály vznikajúce počas spotreby energie. Ich výskyt narastá priamo úmerne s prepracovanosťou a pretrvávajúcim stresom, keď si odmyslíme ďalšie vplyvy ako znečistené životné prostredie, rôzne zápaly, vplyv fajčenia alkoholu atď. Telo chráni pred týmito útokmi vitamín C, selén, vitamín E, beta-karotén, zinok, koenzým Q, aminokyseliny na báze mangánu a síry, polyfenoly, glutatión, proteín zložený z aminokyselín. Všetky tieto základné stopové prvky nachádzame v moringe.  Zoznam ďalších látok, ktoré moringa obsahuje a spôsob akým bráni príznakom syndrómu vyhorenia vyhoreniu by zabral veľa strán časopisu. Treba uviesť že podľa výskumu lieči až 300 rôznych ochorení. A niektorí vedci o nej hovoria ako o rastline budúcnosti. Je považovaná za „najdôležitejšiu rastlinu v dejinách ľudstva,“. Jej listy obsahujú vo vysokých koncentráciách všetky živiny, ktorých nedostatkom trpia ľudia s nesprávnou alebo nedostatočnou výživu.

Najkvalitnejšia moringaMoringa naturalEurópa sa už presvedčila, že nie je jedno, odkiaľ moringa pochádza. Vďaka dostatku potrebnej vlahy sa výnimočne dobre darí moringe v karibskej oblasti, Moringa Caribbean patrí medzi najkvalitnejšie, najobľúbenejšie a zároveň zdravotne najbezpečnejšie. Naopak, lacné produkty zvyčajne z afrických oblastí sa ukázali ako menej spoľahlivé. V niektorých prípadoch mohli užíatelia pocítiť nevoľnosť, napínanie na zvracanie a ďalšie ťažkosti. Laboratórne testy preukázali, že dodávky moringy z Afriky často obsahujú množstvo nebezpečných plesní, ktoré vznikajú ako dôsledok nesprávneho skladovania, nešetrného pestovania a nedodržiavania hygienických opatrení pri jej spracovaní. Moringa si u nás môžte najčastejšie zakúpiť vo forme kapsulí.

Autor: Rado R.