Ako na nenávidenú pomarančovú kožu, alebo úspešný boj s celulitídou

Hovorí sa jej aj pomarančová koža a už len jej spomenutie vzbudzuje u mnohých žien hrôzu. Bohužiaľ, celulitída trápi mnohé z nás a často sa kvôli nej bojíme v lete aj vyzliecť do plaviek. Pomarančovú kožu však dokážeme veľmi efektívne zvrátiť nielen dôslednou a pravidelnou kozmetickou strarostlivosťou, ale aj cvičením, či správnou životosprávou.

 

 Viac o tom ako úspešne bojovať s celulitídou prezrádza nasledujúci článok.

Ako vzniká celulitída?

Celulitídu poznáme snáď všetky. Prejavuje sa hrbolčekmi a jamkami, ktoré pozorujeme najčastejšie na vonkajšej strane stehien a na bokoch, ale často aj na brušku. K prejavom celulitídy dochádza vtedy, keď podkožné tukové bunky vplyvom ukladania „odpadových“ metabolických látok zväčšia svoj objem a narúšajú štruktúry spojivového tkaniva v pokožke a tak sa navonok vytvárajú nevzhľadné hrbolčeky. Aj keď je tento proces pokožke prirodzený, väčšine z nás sa vzhľad celulitídy protiví a snažíme sa ju rôznymi spôsobmi zmierniť.

Vďaka kozmetickým pomocníkom môže byť však tento boj  sčasti úspešný. Ak chcete prejavy celulitídy zmierniť, zamerajte sa v prvom rade na svoj životný štýl. Pokožke všeobecne škodí príliš veľa alkoholu, fajčenie, nedostatok pohybu, a dokonca aj stres. Stres nemá negatívny vplyv len na našu psychiku, ale, bohužiaľ, aj na našu figúru. Na relaxačný rituál ale môžete premeniť aj obyčajné sprchovanie. Siahnite po voňavom sprchovom géle a vyhladzujúcimi účinkami, ktorý bude rozmaznávať nielen pokožku, ale vďaka nádhernej vôni aj zmysly.

 

Ako si teda poradiť s celulitídou?

Úspech prinesie len komplexný program a to zmena stravovania, životného štýlu a čo najúčinnejšia starostlivosť o pokožku.

Celulitíde sa dá predchádzať pravidelným pohybom, stravou bohatou na vlákniny, vitamíny a minerálne látky. Detoxikáciu môžeme tiež podporiť pitným režimom, ktorý podporuje odplavovanie nahromadených toxínov z tela a naštartuje spomalený metabolizmus. Zamerajte sa na tekutiny s obsahom prospešných bylín ako žihľava, púpava, zázvor či zdravý zelený čaj. V boji s celulitídou vám pomôžu aj potraviny, ktoré podporujú tvorbu kolagénu. Napríklad potraviny s vysokým obsahom bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, vitamínov, minerálov a antioxidantov (tvaroh, vajcia, ovocie a zelenina, ryby, orechy

 

V boji s celulitídou vám pomôže aj správna kozmetika

Ak už ste sa do boja s celulitídou pustili cvičením a správnou životosprávou, podporte ho aj používaním vhodnej kozmetiky. Niektoré látky obsiahnuté v produktoch podporujú prekrvenie, urýchľujú prúdenie lymfy, a tým prispievajú k redukcii celulitídy a tiež ku spevneniu pokožky tela. V drogérii siahnite po produktoch, ktoré obsahujú zložky dodávajúce kožným bunkám energiu, ako sú napríklad koenzým Q10 alebo L-karnitín.  Príznaky celulitídy je možné zmierniť aj striedaním teplej a studenej sprchy v postihnutej oblasti a tiež lymfatickou drenážou. Doma môžete použiť pri sprche takzvanú lufu (špeciálnu špongiu na sprchovanie), ktorou si problematickú oblasť vyšúchate a následne po sprche použijete anticelulitídny prípravok. Princípom je zlepšiť prekrvenie a odvod odpadových splodín metabolizmu. Úspech teda závisí okrem životosprávy a životného štýlu aj od vašej sebadisciplíny.

Autor: Nina M.