Zoceľte imunitu vašich detí

Imunita vašich detí

Máte pocit, že je vaše dieťa príliš často choré? Problémom môže byť jeho slabý imunitný systém, ktorý nestačí bojovať s vplyvmi, s ktorými prichádza dennodenne do kontaktu. Izolovať ho od ostatných detí nie je riešenie, ktoré by ho potešilo, preto zvoľte iné cesty, ako jeho imunitu zoceliť. A zvlášť teraz v zimnom období!

 

Dieťa sa rodí s vrodenou imunitou, ktorú získa ešte počas vývoja v tele matky. Jej protilátky ho chránia až do dovŕšenia 6 mesiaca veku. Imunitný systém dieťaťa však vyzrieva ešte niekoľko rokov potom. Práve preto sa nezrelý imunitný systém detí stáva „ľahkou korisťou“ zvýšeného počtu infekcií.

 

Imunitný systém nespí
Samotná imunita je geneticky podmienená schopnosť organizmu brániť telo proti vonkajším aj vnútorným vplyvom. Dieťa sa s imunitou rodí a tvorí súčasť jeho genetickej výbavy. V nasledujúcich 12 rokoch však celý imunitný systém vyzrieva a  preto je viac ako pravdepodobné, že v tomto období budete s chorým dieťaťom doma aj niekoľkokrát do roka.  Otázkou ostáva, koľko chorôb počas roka sa u detí považuje za prijateľný počet. Lekári tvrdia, že ak je počet ochorení viac ako 5 infekcií za rok s antibiotickou liečbou, môžeme začať hovoriť o poruche imunity. Netreba však zabúdať, že pravidelné užívanie antibiotík taktiež oslabuje imunitný systém.

 

Ochranca malého telíčka
Imunita tvorí základný ochranný štít každého z nás. Plní funkciu ochrancu proti rôznym cudzorodým zárodkom – mikróbom, parazitom a hubám. Medzi jej hlavné úlohy patrí najmä  kontrola a odstraňovanie nádorových buniek. Ak imunita zlyhá alebo je oslabená môžeme počítať s častým prechladnutím, chrípkou, alergiou alebo zápalom kĺbov. Základnou funkciou imunitného systému je tak schopnosť rozlíšiť „dobré“ a „zlé“ bunky a primerane na ne reagovať. Ak všetko funguje správne, telo dokáže cudzie látky v tele objaviť a spustí svoju obrannú reakciu.

 

Čo všetko na imunitu pôsobí?
Pravidelný pohyb a kolektív rovesníkov je pre dieťa veľmi dôležitý. Nielenže sa v kolektíve socializuje ale v pravidelnom kontakte s deťmi získa jeho telo väčšiu obranyschopnosť.  Zahoďte tak svoj strach a nenechajte svoju ratolesť vyrastať v izolácii.  Základom prevencie je zdravá životospráva s dostatočným prísunom zeleniny a ovocia, dostatok pohybu a spánok.

Unikátna zmes biologicky aktívnych látok ProteQuine®, ktorá sa nachádza vo výživovom doplnku Preventan® Junior, môže spolu s obsiahnutým vitamínom C prispieť k zníženiu únavy a vyčerpania a normálnej funkcii imunitného systému, najmä imunity slizníc. Cmúľacie tablety Preventan® Junior sú určené pre deti už od troch rokov a ich ovocná chuť nebude vašich drobcov odrádzať. Tablety je možné užívať dlhodobo, ako počas prepuknutia choroby, tak aj pred ňou alebo po ukončení liečby v čase regenerácie organizmu. Odporúčaná dávka je 1 tableta denne, ktorú stačí nechať voľne rozpustiť v ústach.

Zdroj: Barbora