Vzťahy

Žijeme z lásky?

My ľudia si občas namýšľame, že nemáme prečo alebo z čoho žiť. Žijeme predovšetkým zo vzduchu, bez ktorého by sme, pochopiteľne, nemohli žiť. Ale, je tu ešte niečo, bez čoho by sme nemohli žiť. Určite by sme nevydržali žiť bez pocitu, že nás má niekto rád. Že niekomu na nás veľmi záleží. Že sa o nás niekto stará, či sme v poriadku. Jednoducho, nemohli by sme žiť bez lásky.

Prvý pocit lásky nám poskytli rodičia, mama či otec a ďalší rodinný príslušníci. Neskôr sme ten pocity zažili, keď sme sa prvýkrát zamilovali. Spomínate si ešte na to? Či už to bola platonická láska alebo došlo aj k prvej puse, bola to láska, pretože tak sme to vtedy cítili. Cítili sme pocit aký každý deň neprežívame. Ten stav môžeme nazvať zaľúbenosť. Najskôr si to všimnú ľudia, ktorí vás dobre poznajú a zistia, že sa správate inak ako zvyčajne. Hoci si to nechcete pripustiť, viete, že majú pravdu. Láskou žije človek stále. Každý deň bez ohľadu na to, či sme alebo nie sme momentálne zaľúbení. Láskou by sme sa mali obklopovať, pretože, myslíme si, že svet bez lásky by ani nemohol existovať. Život bez lásky by bol nielen nudný, ale aj nemožný.

O láske sa môžeme dočítať kdekoľvek, či už na internete, v časopisoch alebo na blogoch. Avšak, najčastejšou formou býva, keď o láske počujeme práve v piesňach od našich obľúbených interpretov. Väčšinou keď sme zaľúbení, počúvame piesne, ktoré nám pocit zamilovanosti posilnia ešte o viac decibelov.

Vraví sa, že z lásky sa človek nenaje. Podľa nás je to len zle pochopené. Lásku človek potrebuje vždy. Aj v tých dobrých a o to viac  tých zlých časoch. Pretože len s láskou môže človek prežiť svoj život naplno.

Autor: Miriama L.
Foto: Ingimage

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top