Vyťažte čo najviac zo single života

Aj single život môže mať niekoľko pozitív. Tie by ste si mali dostatočne vychutnať. Život bez partnera môže byť zaujímavý, pokiaľ si toto obdobie viete užiť. Nech už sú dôvody na single život rôzne, vyťažte z tejto etapy čo najviac pre seba. Starajte sa o seba, zaoberajte sa svojimi záľubami, nájdite si čas na veci, ktoré ste vždy chceli robiť. Skrátka-žite!

Aj keď momentálne partnera nemáte, môžete získať sebavedomie. Napríklad už len preto, že sa viete o seba a o svoju domácnosť postarať. Neznamená to samozrejme ale to, že ak sa ten pravý objaví, nezahráte sa na bezbrannú ženu, ktorá si mužskú prácu bude vážiť.

Okrem sebavedomia je ďalším pozitívnym znakom pocit nezávislosti. Nie je nič zlé, ak sa stretávate s rôznymi mužmi a užívate si svoju slobodu a ženskosť. Nemáte predsa záväzky a ak máte možnosť výberu toho správneho, tak pouvažujte správne. Obdobie single života využite dostatočne na spoznávanie mužov a v neposlednom rade na spoznávanie svojho ja.

Ďalšou pozitívnou vecou je aj fakt, že nemusíte riešiť kompromisy. Môžete byť prirodzená kdekoľvek a kedykoľvek, robiť, čo sa vám zachce a čo sa vám páči. Vaše financie patria len a len vám. Vo vzťahu asi radšej nákup luxusnej kabelky zatajíte, no teraz si môžete urobiť radosť len tak.

Venujte sa sama sebe, či už ide o kariérny postup, alebo o nejaké záľuby. Kedy, ak nie teraz? Snažte sa získať miesto pre svoje túžby a sny a pokúste sa ich zrealizovať. Už dávne odkladáte maliarsky kurz či jazykový pobyt? Nebráňte sa vašim snom, pretože vám zatiaľ nič a nik nebráni k tomu, aby ste si svoje sny premenili na realitu.

Túžite po zmene vo vašom byte? Pokojne si sa ponorte do sveta tvorivosti a fantázie. Vyberte farby a bytové doplnky podľa seba. Aspoň nebudete počúvať názory vašej polovičky o nevhodnej farbe či o zbytočnosti doplnkov.

Rozmaznávajte sa, veď na to máte právo. Zorganizujte si spoločný koncert či divadelné predstavenie s partiou kamarátok, rôzne relaxačné a športové aktivity, výlety.

Možno nie je toto obdobie zlé na analýzu predchádzajúcich vzťahov či vás. Nie je zlé zamyslieť sa z času na čas nad tým, aké sú vaše hodnoty a ako vyzerá váš hodnotový rebríček.

A ak sa už budete cítiť na to, že single stav chcete ukončiť, dajte svetu najavo, že je čas na zmenu, minimálne tým, že o tom budete hovoriť. Obdobie čakania na toho pravého zatiaľ vyplňte čo najlepšie. Samota ešte neznamená, že ste osamelá. Ak ale túžite po zmene, myslite na to intenzívne a je otázka času, kedy sa to zmení.

Foto:http://i.huffpost.com/gen/1144403/thumbs/o-SINGLE-WOMAN-facebook.jpg, http://thesinglewomanguide.com/wp-content/uploads/2013/07/the-secret-to-never-being-single.jpeg