Zdravie

Výbava rytierov 21. storočia sa zmestí do tabletky

láska

Doba sa mení, archetypy ostávajú. Chlap 21. storočia síce nemusí celé dni uháňať na koni v neprakticky ťažkom rytierskom outfite a dobíjať nové svety, to ale neznamená, že by sa nároky na mužnosť zmenšili. Naopak! Dnes sa od neho očakáva, že bude nežný partner, výkonný milenec, športovec na minimálne rekreačnom leveli a popri tom mu zvýši dosť energie na to, aby v kariérnom rebríčku svižným krokom šplhal na najvyššie priečky.

Zatiaľ čo v dvadsiatke sa dal zvládnuť celonočný záťah, ranná prednáška v škole aj vášnivé večerné rande bez zívnutia, s ubúdajúcim vekom sa „únava materiálu“ prejavuje čoraz badateľnejšie. Byť v stopercentnej duševnej a fyzickej forme prestáva byť po tridsiatke samozrejmým stavom, ale ťažko dosiahnuteľnou métou.

Zmeňte to a dostaňte sa znova na vrchol, kde je vaše miesto! Testosterón nie je len barlička pre rast svalov. Tento hormón má priaznivý vplyv prakticky na každú oblasť mužského života. Zvyšuje libido, stimuluje nervovú sústavu, potláča prejavy únavy a zlepšuje sústredenosť, ako aj celkovú telesnú výkonnosť. Pomáha vám bodovať na poli žien i biznisu. Britskí vedci dokonca zistili, že obchodníci, u ktorých ráno namerali zvýšenú hladinu testosterónu, zarobili v ten deň viac peňazí ako ich kolegovia.

Menej známy fakt je, že po tridsiatke jeho hladina v tele pozvoľna klesá, približne o 1,2 % ročne. Dôsledkom je apatia – menej pohybu, aktivít aj chuti vrhať sa do nových dobrodružstiev a akčných zážitkov. Z niekdajšieho lovca sa stáva pestovateľ pivného bruška, ktorý už nepotrebuje žiť naplno a uspokojí sa s tým, že žije pohodlne.

Našťastie, stačí pár úprav životosprávy, aby mal muž znova chuť vstať z gauča a prekonávať samého seba. Najlepšou cestou je vyvážená strava v kombinácii s kvalitnými výživovými doplnkami na podporu hladiny testosterónu a s ním súvisiaci nárast energie, žiadostivosti a výkonnosti.

Autor: Martina M.
Foto: Ingimage

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top