Veríte svojím priateľom alebo si svoje tajomstvá nechávate pre seba?

dobrí priatelia

V živote človeka je dobré mať niekoho komu sa môžeme zdôveriť. A to aj s tými najtajnejšími tajomstvami, želaniami, prianiami či starosťami. Je dobré, keď sa môžeme niekomu zdôveriť. No máme naozaj tých správnych priateľov, ktorým môžeme dôverovať?                                                                                                                                          

Priateľstvo je jedna z vecí, ktoré má človek väčšinou navždy. Veď priateľ nám môže pomôcť v ťažkých chvíľach, potešiť nás len tým, že je. Máte aj vy takého priateľa, ktorému by ste sa nebáli povedať a to doslova hocičo? Myslím, že ak aj takého máte, tak máte doslova poklad. Veď takýchto priateľov nie je na svete veľa. Poznám veľa prípadov, kedy mi niekto povedal, ako sa k nemu ten a ten ktorý priateľ zachoval. Ako ho sklamal či ohováral poza chrbát a pritom si myslel, že ho dobre pozná. A zase priznajme si, boli sme aj my čestní k svojim priateľom? Naozaj sme ich vždy podržali v ťažkých chvíľach a nepovedali na nich pred inými krivého slova?

Jeden úprimný je stokrát viac ako tisíc falošných. No nie? Ak teda máte priateľa/ku ktorým môžete dôverovať, nedajte také priateľstvo za nič na svete. A aký je návod na pravé priateľstvo? Je to jednoduché : zamerajte sa na kvalitu, nie na kvantitu. Lepšie je mať pár úprimných priateľov, ktorí vám pomôžu za každých okolností, ako veľa, ale zato falošných. A platí to aj naopak. Vy samy sa snažte byť pravými priateľmi a hlavne vyjadrujte vďačnosť. Vďačnosť za to, akých máte okolo seba dobrých ľudí.

Preto aj do toho nového roka si prajme mať len tých pozitívne naladených priateľov na tom správnom mieste, ktorí nás nesklamú. A snažme sa o to aj my. Pretože stačí malá chyba, malé nedorozumenie a stratíme poklad.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

dobrí priatelia