Univerzálne kúsky úspešného biznis šatníka. Ktoré to sú?

Biznis šatník by mal pozostávať z jednoduchých a navzájom kombinovateľných kúskov v neutrálnych farbách. Stačí nájsť tie správne modely v podobnom štýle a kombinácia outfitu sa tým pádom stáva omnoho jednoduchšia. V prvom rade je dôležité, aby vybrané oblečenie pasovalo k postave a potrebám majiteľky. Medzi základné kúsky patrí kostým, blúzka a správne doplnky. Preto sa v článku zameriame na biznis šatník a na to, ako si ho čo najľahšie zostaviť zo základných kúskov, v ktorých budete pôsobiť aj počas prvých jarných dní profesionálne.

 

Kostým
Kostým je všestranný a praktický kúsok, dobre sa nosí a výborne sa dá obmieňať rôznymi doplnkami. Je skrátka nevyhnutným prvkom v šatníku modernej, pracujúcej ženy. V súčasnosti nemusí byť kostým len univerzálny a formálny, ale naopak môže odrážať aktuálne módne trendy a aj charakter nositeľa. Výhodou kostýmu je aj jeho variabilita. Jednotlivé diely máte možnosť nosiť ako komplet ale zároveň aj separátne. Sako môžete nosiť nielen k nohaviciam z rovnakého materiálu, ale môžete ho tiež skombinovať s blúzkou a džínsami.

Kostýmové nohavice majú dnes veľmi praktický strih, sú obtiahnuté a končia pri členkoch, čo vyzerá výborne, keď kostým skombinujete s lodičkami ale (po práci) dokonca aj s teniskami. Trendom pri kostýmoch sú v súčasnosti aj nohavice širšieho strihu ušité vysoko do pása s opaskom.

Šaty
Klasickým biznis oblečením sú dámske šaty, ktoré môžu byť v súčasnosti rôzneho strihu a aj farby. No pokiaľ pracujete v právnickej alebo finančnej spoločnosti, poprípade na úrade,  zvoľte si osvedčenú klasiku – puzdrové šaty.  Ostatné firmy si väčšinou určujú pravidlá samy no aj v rámci pravidiel si vždy môžete uplatniť svoj osobný štýl.

Siahnuť môžete po klasických farbách ako je čierna, modrá či sivá, po neutrálnych farbách, poprípade po uvoľnenejších kúskoch so vzorom, ktoré využijete aj na iné príležitosti. Výber v obchodoch je naozaj pestrý a medze sa kreativite v tomto smere naozaj nekladú.

Doplnky
Ak chcete svoj pracovný outfit oživiť, siahnite po širších opaskoch, ktoré vytvoria krásnu líniu. Môžete si ich obliecť k šatám alebo ich skombinujte s puzdrovou sukňou a rolákom. Budete vyzerať chic a zároveň maximálne elegantne. Skvele ukážu aj na oversize svetroch a kabátoch. Ak chcete zaujať šperkom, siahnite po jednom výraznejšom kúsku alebo stavte na malé, minimalistické náušnice. Kabelkám túto sezónu vládnu väčšie modely do ruky,kde sa vám zmestí všetko potrebné na celý deň.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Cellbes.sk, VERO MODA, Giuliett, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani, mClasse – Airfield,