Unikátne predstavenie Luskáčika po prvýkrát v Bratislave!

Luskáčik v prevedení svetoznámeho St. Petersburg Festival Ballet

Už 125.výročie prvej premiéry Luskáčika v Petrohrade budú môcť slovenskí fanúšikovia osláviť priamo pri unikátnom jedinom uvedení jedného z najpopulárnejších baletných vystúpení v predvianočnom čase. Luskáčik v prevedení svetoznámeho St. Petersburg Festival Ballet s exkluzívnym obsadením zavíta do bratislavskej Incheby 15.decembra tohto roku.

Po fenomenálnom úspechu uvedenia najväčšieho Labutieho jazera v januári sa St. Petersburg Festival Ballet vracia na Slovensko  s ďalšou baletnou lahôdkou, tentoraz špeciálne v predvianočnom čase. 18.decembra 1892 malo v Mariinskom divadle v Petrohrade premiéru baletné predstavenie Luskáčik od Piotra Iľjiča Čajkovského.Balet Luskáčik

Takmer na deň presne o 125 rokov neskôr prichádza Luskáčik v prevedení St. Petersburg Festival Ballet do Bratislavy, s novou nádhernou scénou a autentickými kostýmami slávneho návrhára Vjačeslava Okuneva. Nové dekorácie vytvorené špeciálne pre toto predstavenie vďaka 3D efektu vtiahnu divákov ešte viac do kúzelnej atmosféry vianočného rozprávkového baletu v dvoch dejstvách a troch obrazoch.

Evelina Godunová

Príbeh Luskáčika je o smelom dievčatku menom Klára, ktoré si pod vianočným stromčekom nájde malého mužíčka vystrúhaného z luskáčika na orechy. Po tom ako hodiny odbijú polnoc sa Klára ocitne uprostred vojny perníkových vojakov a myší vedených Myším kráľom.

Vedenia perníkového vojska sa ujme Luskáčik, ktorého Klára odvážne zachráni a zbaví sa Myšieho kráľa. Luskáčik sa čarovne zmení na princa a spolu s Klárou cestujú po cukrovej krajine, v ktorej ich korunujú za pánov. V tom sa Klára zobudí a zistí, že to celé bol iba sen, vedľa seba však nájde korunu z cukrovej krajiny…

Exkluzívne výročné predstavenie na Slovensku ponúkne známy rozprávkový baletný príbeh v podaní 42 tanečníkov a doprovode originálnej nahrávky orchestra Mariinského divadla v Petrohrade.

V hlavnej úlohe sa predstaví víťazka Zlatej medaily na Moscow International Ballet Competition 2017 Evelina Godunova! V ďalších úlohách Elyzaveta Barkalova, Marina Volkova, Aleksandr Abaturov, či Evgenij Khissamutdinov.

Vstupenky exkluzívne v sieti Ticketportal v cenách už od 15EUR!Luskáčik v prevedení svetoznámeho St. Petersburg Festival Ballet