Tehotenstvo a infekcia močových ciest: Prírodné zložky a včasné riešenie v hlavnej úlohe

Infekcie močových ciest zastávajú medzi infekčnými ochoreniami druhú priečku, hneď za respiračnými ťažkosťami. Bohužiaľ sa nevyhýbajú ani ženám v požehnanom stave. Tie sú dokonca vplyvom zmien v tehotenstve na tieto ťažkosti náchylnejšie ako ženy, ktoré bábätko pod srdcom nenosia. Situácii nepomáha ani to, že je pre nich často náročné infekciu močových ciest rozpoznať už v jej začiatkoch, čo je však veľmi zásadné. Pokiaľ totiž žena v tehotenstve vzniknuté problémy včas nerieši, neskoršie prípadné komplikácie môžu mať vplyv aj na dieťatko. Predchádzanie ťažkostiam a včasná starostlivosť teda hrajú prvú úlohu. Dôverujte prírode a dajte telu včas prirodzený impulz v podobe prírodného monosacharidu D-manózy, nech si samo dokáže pomôcť.

Už zase infekcie močových ciest? To nepríjemne zaskočí každú ženu, počas tehotenstva to platí dvojnásobne, a navyše v priebehu letných mesiacov. Spôsobuje ju v 90 % prípadov baktéria Escherichia coli, ktorá sa bežne vyskytuje v črevách. Pokiaľ „prepláva“ proti prúdu do močového ústrojenstva, zapríčiní ťažkosti v podobe infekcie močových ciest. Dve až desať percent žien sa jej nevyhne ani v tehotenstve. Práve pre ne je ale často veľmi náročné problém močových ciest včas identifikovať a šetrne zasiahnuť.

Nutkanie na močenie nemusí byť len bežná súčasť tehotenstva
Najčastejším príznakom infekcie močových ciest je časté nutkanie na toaletu. Čím väčšie totiž bábätko je, tým viac tlačí na močový mechúr a to spôsobuje, že sa tehotným ženám chce na toaletu prakticky neustále. Rozpoznať, kedy nutkanie na močenie prekročilo bežnú mieru a stalo sa signálom infekcie močových ciest, je pre nastávajúcu mamičku veľmi náročné. Aj napriek tomu, že infekcia močových ciest nepatrí k najobávanejším problémom, je to pre ženu značne zaťažujúca záležitosť. Prípadné komplikácie potom môžu byť v priebehu tehotenstva veľmi nepríjemné. Ideálne je teda týmto ťažkostiam úplne predísť (napr. podporiť telo výživovými doplnkami s obsahom D-manózy) a vyvarovať sa ďalších komplikácií. Ak nie je v pohode mamička, aj bábätko cíti, že niečo nie je v poriadku.

Krásne zmeny prinášajú aj ťažkosti
Telo gravidnej ženy prechádza mnohými zmenami, preto je na tieto ťažkosti dvakrát tak náchylné. Vyššia hladina hormónu progesterón znižuje funkciu svalov v okolí močovodu. To spôsobuje zníženie tlaku moču, rovnako tak aj rast bábätka, ktoré tlačí na močový mechúr. Vplyvom týchto zmien trvá omnoho dlhšie, kým prejde moč močovým traktom. To dáva baktériám viac času na to, aby sa rozmnožili skôr, ako budú prirodzene vyplavené. Prírodnou podporou môže byť D-manóza. Tento čisto prírodný monosacharid sa nachádza v jablkách alebo hruškách. Ak by sme však chceli získať dostatočné denné množstvo D-manózy, museli by sme zjesť približne 8 kilogramov jabĺk. Pohodlnejším riešením je D-manóza v práškovej forme, ktorú jednoducho rozpustíme vo vode a vypijeme.

Dary z prírody
Matka príroda nás obdarúva, je na čase dôverovať svojmu telu a sile prírodných produktov. Samozrejmosťou je bavlnená spodná bielizeň, pravidelné močenie a dostatok tekutín, pijete predsa za dvoch. Pre dostatočnú podporu stavte na prírodnú silu D-manózy, ktorú môžete užívať dlhodobo. Telo šetrne podporí aj v prípade, keď už problém nastal, a prirodzene spolu s močom vyplaví baktérie z organizmu. V takom prípade je možné užívať D-manózu v režime akútnej starostlivosti, kedy je jej dávkovanie intenzívnejšie. Nie je predsa nič tak nádherné ako tehotná žena. Buďte vo výbere produktov dôkladné, hľadajte D-manózu. A voľte to, čo je prirodzené pre vás aj pre vaše dieťatko.

Zdroj: Lenka V.

Výživový doplnok