Sviatočné kilogramy, ako ich efektne zakamuflovať?

Cez sviatky si mnohé z nás v jedle doprajú, čo je po pár dňoch pomaly badať aj pri obliekaní. Ak však chcete na sviatočných návštevách, alebo po prázdninovom návrate do práce vyzerať rovnako štíhlo ako pred Vianocami, prinášame zopár tipov ako neželané kilogramy zakamuflovať. Existuje totiž zopár efektných módnych trikov, ktoré postavu vždy opticky zúžia.

 

Favorit číslo jedna: Tunika

Tunika, alebo top predĺženého strihu je už dlhé roky favoritom zužovania, alebo zakrývania. Predĺžená tunika môže byť rôzneho strihu, vždy vyberajte taký, ktorý je pre vašu postavu najideálnejší. V prípade áčkovej, rovnej, alebo dole zúženej tuniky je tiež dôležité akú farbu vyberiete. Nebojte sa ani svetlejších odtieňov, avšak určite nie v prípade užších strihov. Tunika by mala byť trošku voľnejšia preto pokojne vyberajte o číslo väčšiu. Noste vždy s úzkymi nohavicami, alebo legínami. Tunika v kombinácii so širšími nohavicami, môže totiž postave dodať neželaný objem.

 

Potrebné legíny

Legíny by nemali chýbať v štaníku žiadnej ženy. Sú absolútnym základom, ak sa aj rozhodnete nosiť ich len v pohodlí domova. Legíny totiž vedia ulahodiť každej postave. Ideálne je vlastniť čierny model s elastanom. Legíny by tiež nemali byť priehľadné a mali by ste sa v nich cítiť pohodlne, nie nepríjemne. Nosiť ich môžete k dlhším topom a tunikám, v zime pod šaty, alebo na lyžovačke pod zimné otepľovačky. Pohodlné a praktické sú legíny z bavlny. Ak predsa len legíny nosiť nechcete, k dlhším topom voľte aspoň úzke nohavice. V kombinácii s tunikou postave dodajú proporciu.

 

Kamarátka vesta

Vesta bude počas sviatkov aj po nich vaša najlepšia módna kamarátka. Má totiž hneď niekoľko výhod. Okrem toho, že vás krásne zahreje, dokonale prekryje aj prípadne počas sviatkov nahromadené nedostatkyJ . Ideálne ak zvolíte model, ktorý má zaväzovanie na opasok. Poprípade takú vestu, ktorá má dlhší strih a môžete ju mať rozopnutú. Neutrálne a tmavšie farby efektne doladia akýkoľvek outfit. Vesta je výborná nielen ako dokonalá módna „kamufláž“, ale tiež ako veľmi pekný a štýlový prvok vrstvenia oblečenia v zime.

Autor: Nina M.
Foto: Móda štýl