Strieborná a šedivá. Kedysi postrach vyššieho veku dnes trendom u teenagerov

Strieborná a šedivá je dnes trendom u teenagerov

Našli ste si prvé sivé vlasy a teraz panikárite doma pred zrkadlom? Už nemusíte. Strieborná dnes letí!

Ešte donedávna boli strieborné vlasy symbolom staroby a straty atraktivity. Kult mladosti však trápi naše peňaženky a niekedy aj naše oči. Pred pár rokmi ale nastúpil trend, ktorý trvá dodnes. Po vlasoch svojej starkej zatúžili aj mladé dievčatá i niektorí chlapci. Pýtate sa prečo? Pretože strieborné vlasy vyzerajú naozaj dobre, a najmä i-n-a-k.

Za všetko môžu sociálne siete. Beauty blogerky vytvorili hashtag #GrannyHair, teda niečo ako #BabičkineVlasy, pod ktorým publikovali svoje vlastné fotky s vlasmi zafarbenými na strieborno či niektorého zo sivastých odtieňov. Nový módny výstrelok sa okamžite rozšíril medzi celebritami. Svetové hviezdy ako Rihanna či Ariana Grande vybehli na pódium na prvý pohľad pripomínajúc babičky a následne sa, ako to už so celebritnými trendmi býva, šediny rozšírili aj medzi obyčajný ľud. Strieborné vlasy a komplikované drdoly sú dnes obľúbené najmä počas letných hudobných festivalov. Najnovší trend dokonca našepkáva primiešať k sivej trochu levanduľovej.

 

Strieborná je elegantná
Dlhé strieborné pramene aj krátky biely zostrih pôsobia elegantne, noblesne a svojej majiteľke dodávajú charakter. Navyše, kamkoľvek prídete, vzbudíte pozornosť. Medzi hrdé nositeľky prirodzenej striebornej patria napríklad herečka Helen Mirren či speváčka Annie Lennox. U nás sa zase za svoje ‚šediny‘ nehanbí napríklad herečka Božidara Turzonovová či herec Boris Farkaš.

Hoci je lepšie svoje vlasy zbytočne nezaťažovať farbou, aj prirodzenosť má svoju cenu. Nie všetky vlasy šedivejú rovnako a istý čas môžete vyzerať ako po zlom melíre. Vplyvom slnka a chlóru môžu dokonca chytiť žltý až zelený nádych.

„Prirodzene strieborné pramene sú suchšie ako normálne vlasy, zvyknú sa krepovať, padajú, sú mdlé a bez života. Ak o ne nechcete prísť, nezabudnite ich poriadne hydratovať,“ radí MUDr. Ján Popovič. Šedinám pomôže aj šampón pre sivé vlasy, dobrý kondicionér či špeciálny vlasový olej. Nezabúdajte ani na vitamíny skupiny B. Vlasy sa vám odvďačia.

 

Pozor na domáce farbenie
Do farbenia vlasov na sivo sa určite nepúšťajte svojpomocne. Radšej sa obráťte na odborníka. Silné zosvetľovanie vlasy veľmi vysušuje. Ak používate farby určené na domáce použitie, nielen, že sa nedopracujete k želanému výsledku, ale môžete ich aj poškodiť. Slabšie a citlivé vlasy zase potrápi akékoľvek farbenie, a potom sa trápime ich nadmerným vypadávaním. Ak máte oslabené vlasy, zdravý vzhľad a pevnosť im dokáže vrátiť novinka medzi beauty zákrokmi. „Mezoterapia podporuje rast vlasov, zlepšuje ich výživu a vzhľad, a obmedzuje padanie. Pri mezoterapii sa liečivé substancie podávajú injekčne až do tesného okolia vlasových korienkov. Navyše liečivý roztok neobsahuje iba jednu účinnú látku, ale celú zmes látok a živín,“ vysvetľuje doktor Ján Popovič .

Ak je už neskoro a vaše vlasy nadmerne vypadávajú z dôvodu nadmerného zosvetľovania, veku, choroby alebo genetiky, trvalým riešením je transplantácia. Pri nej sú vaše vlastné vlasové folikuly z darcovskej zóny (zadná časť hlavy) bezbolestnou metódou transplantované do častí pokožky hlavy, kde sú vlasy riedke.

Zdroj: Denisa N.
Foto: TASR