Zdravie

Srdcu nerozkážete. Ale môžete mu pomôcť.

Bez magnézia sa žije ťažšie

Srdce má v našej kultúre výsostné postavenie. Ospevujú ho básnici, srdcové témy sú častým motívom veľkých románov i nezabudnuteľných filmových diel a samozrejme aj podstatnou témou našich životov. Srdce však nie je len symbolom lásky. Je aj základom nášho zdravia. Síce neviditeľným, ale o to dôležitejším. Preto by sme sa o svoje srdce mali naozaj dobre starať. Ako na to?

Jedlo je stále dôležité  
Dôležité je pritom samozrejme nielen to, čo jeme, ale aj to koľko, kedy a ako jeme. Ako hovorili už starí lekári – nech je jedlo našim liekom. Áno, stolovanie považujeme za akýsi kultúrny výdobytok našej civilizácie. A keď ho spojíme s vedeckými a medicínskymi poznatkami, naše stravovacie návyky by mali byť tým, čo z nás robí vitálnych ľudí plných energie a zdravia. Ak to tak nie je, môžeme očakávať presný opak. Nadváhu, zdravotné problémy a zníženú kvalitu života. Niekedy pritom stačí začať maličkosťou – dodržiavať pitný režim, alebo obmedziť alkohol, či sladkosti. Budete prekvapení, že ďalšie kroky k aktívnemu životu budú stále ľahšie.

Smiech prospieva srdcu
Často o tom môžeme čítať v novinách, či na internete. Výskumy potvrdzujú, že šťastní ľudia žijú nielen kvalitnejší, ale aj dlhší život. Platí to predovšetkým pre ľudí žijúcich v šťastnom a harmonickom vzťahu. Tu ide o vzácnu symbiózu, keď šťastie pomáha srdcu byť zdravším a srdce nám pomáha byť šťastnejšími. Iste, láska je naozajstným životným stimulantom, no aj chvíle strávené s priateľmi alebo pri našich obľúbených koníčkoch nám dokážu priniesť energiu a radosť zo života. Neodkladajme teda šťastie na neskôr. Je dôležité zažívať ho už tu a teraz.

Keď doplnky, tak užitočné
O jedle a potravinách sme už písali. No okrem štýlu stravovania tu často máme aj problém s kvalitou základných surovín. Kvalita, spôsob pestovania a následnej tepelnej úpravy veľmi často našu stravu ochudobňujú o potrebné vitamíny a minerály. Srdciari o tom vedia svoje. Nielen že musia držať často prísnu diétu, ale mnohé prvky musia  prijímať doplnkovo. Jedným z vhodných a často odporúčaných (a to nie len pre srdciarov) doplnkom je magnézium. Ide o veľmi dôležitý minerál, ktorý pomáha nielen pri problémoch so srdcom, ale aj pri strese, a aktívnom športovaní. Na trhu je viacero druhov voľnopredajného magnézia, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot®  od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu – kyselinou orotovou, teda s nosičom prirodzeného, biologického pôvodu, ktorý zabezpečí, aby sa magnézium čo najlepšie do nášho organizmu vstrebalo. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.  

 

Zdroj: Gabo R.

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top