Spevák Peter Nagy je populárny aj v Austrálii!

Peter Nagy je populárny aj u protinožcov! Spevák a skladateľ to dokázal na turné po celej Austrálii, ktoré zahŕňalo šesť koncertov! Na každom vystúpení s ním spievalo vypredané hľadisko. Sympatický Peter stihol okrem hrania aj obľúbené fotografovanie aj spoznávanie krásnej prírody.

Spevák a skladateľ Peter Nagy si odskočil na turné do Austrálie. Svoje hity zahral v najväčších mestách Austrálie – Perth, Adelaide, Melbourne, Brisbane a v Sydney.

„Som milo prekvapený, že ľudia z komunity Čechov a Slovákov vedia naspamäť celé texty mojich piesní a spievajú so mnou. Ako hovoria, priniesol som im kus domova. Často majú slzy v očiach. Vytlieskali si vždy tri prídavky. To je pre mňa veľká odmena za tú hodinu a pol hrania a spievania sám s gitarou. Nie je to vôbec ľahké. Ale za tých 30 rokov sa to človek naučí…“Konštatuje Peter Nagy.

Peter Nagy absolvoval prvé turné po Austrálii v roku 2009. Teraz si to spolu manažérom Petrom Vitkom zopakovali vo vylepšenej verzii.

„Je to Čechoaustrálčan, ktorý tu žije od 18-tich rokov. Vie presne, čo stojí za to. Naši rodáci, Slováci a Česi nám vždy ochotne pomáhajú a sprevádzajú nás po najkrajších častiach miest a prírody. Keby som prišiel s cestovkou, tak nemám šancu to spoznať.“ Vysvetľuje Peter Nagy.

Sympatický spevák stihol okrem hrania ďalsiu svoju obľúbenú činnosť. Dokonale si vychutnal fotografovanie prírody a miestnych obyvateľov.

„Je to úžasný zážitok fotiť klokanov úplne zblízka alebo pohladiť si koalu. Fotiť pri mori západ slnka, a spoznávať ľudí, čo majú to slnko v sebe. A v októbri cítiť, že je leto. Austrália je veľmi rozmanitá a obrovská krajina, je vačšia ako celá Európa dokopy. Ale má iba okolo 25 miliónov obyvateľov. Fascinuje ma jej príroda, sú to zázraky, ktoré som nikdy nevidel…“Prezrádza Peter Nagy.

Peter stihol navštíviť aj Gold Coast – raj surferov alebo romantické miesto Cairns. Neďaleko je svetoznámy Port Douglas, kde majú vily speváčky Pink, Kylie Minogue, alebo herec Tom Cruise. Počas turné sa Peter poriadne nalietal. Okrem toho musel zvládnuť aj časový posun.

„Najťažší prelet bol 27 hodín z Prahy do Perthu. Potom 6 vnútroštátnych preletov. Časový posun znášam vďaka cvičeniu vo fitcentre veľmi dobre. Ale som šťastný, keď som na zemi. Môj otec bol síce letec, ale ja som to po ňom nezdedil.“ Vtipkuje Peter.

V Austrálii sa Petrovi Nagyovi zapáčilo natoľko, že sa mu nechce vrátiť naspäť do Európy.

„Asi vďaka preľudneniu doma žijeme stresujúco, uponáhľane. A často máme zvláštne predstavy o tom, že kto má viac, tak ten je lepší. Aj v Austrálii ľudia potrebujú peniaze a makajú. Ale myslím si, že tu ide život pomalšie a s väčším úsmevom. Ľudia si viac pomáhajú a hlavne sú pozitívnejší. U nás sa hovorí, že Austrália, to sú protinožci, postavení na hlavu. A možno oni nás vidia takisto…“