Sophia Loren prevzala cenu Davida di Donatella v šatách Armani Privé

Sophii Loren bola 11. mája 2021 udelená soška najlepšej herečky za film Život pred sebou, ktorý režíroval jej syn Edoardo Ponti. Na galavečere v Ríme si cenu prevzala v trblietavých flitrovaných šatách Armani Privé od talianskeho dizajnéra Giorga Armani.

Oscarová herečka získala cenu za rolu starnúcej židovky Madame Rosy a obete holokaustu, ktorá sa spriatelí s 12-ročným senegalským prisťahovaleckým chlapcom.

Emócie sú rovnaké ako prvý David pred 60. rokmi, možno ešte väčšie,“ uviedla dojatá Sophia Loren na pódiu potom, čo zožala standing ovation.

Neviem, či to bude môj posledný film, ale kto vie. Stále chcem robiť viac, ešte krajšie,“ povedala Loren, Bez kina absolútne nemôžem žiť !“ Najkrajšie vyznanie lásky k siedmemu oceneniu pri príležitosti narodenia Davida di Donatella, pochádzalo od Sophie Loren, jednej z najobľúbenejších tvárí celej histórie veľkého plátna .

86-ročná Sophia Loren získala už siedmu cenu David di Donatello.

Sophia Loren v šatách Armani Privé so synom Edoardom Pontim, Rím.

Edoardo Ponti (46 r.) je Lorenino druhé dieťa s režisérom Carlom Pontim, za ktorého bola vydatá od roku 1966 až do jeho smrti , do roku 2007.

Sophia Loren je ocenená v hollywoodskom portfóliu britského časopisu Vogue, v ktorom si znovu obliekla šaty Giorgio Armani Privé, pôvodne oblečené v roku 2019 na odovzdávaní cien Governors Awards.

Za svoj herecký život sa blysla nielen na veľkom plátne, ale aj na červených kobercoch. Obľubuje modely talianskych dizajnérov, Valentina a Giorga Armaniho predovšetkým.

Sophia Loren, Los Angeles, 2020, šaty Armani Privé.

Sophia Loren, premiéra v Cannes, šaty Giorgio Armani

Sophia Loren opäť v Cannes v šatách Armani Privé.

Giorgio Armani a Sophia Loren spolu v roku 2006.

Sophia Loren ma neprestáva udivovať, aj keď ju poznám už roky a vždy som miloval jej filmy, jej herecké výkony a jej prítomnosť, ktorá sa na obrazovke stáva tak živou a intenzívnou. A napriek tomu v „The Life Ahead“ predviedla silu, ktorá sa ma hlboko dotkla. Pretože takáto krásna žena dokázala vyjadriť vzdialené dojmy a spomienky a pretože neváhala na svojej osobe odhaliť znaky času, s odvahou a veľkorysosťou a veľké srdce.“

Zdroj obrázkov: getty images, Giorgio Armani, Vogue, shutterstock
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com