Skrášľujúce masky, ktoré by nemali chýbať vo vašom dovolenkovom kufri

Počas letných mesiacov sa azda každá žena cíti príťažlivejšia. Je to vďaka bronzovo opálenej pokožke, ktoré vyzerá ako make up a skrášľuje telo. Aby ste v lete vyzerali ešte lepšie a cítili sa sebavedomo, zaobstarajte si nasledovné masky. Vďaka ním na make up v lete skoro vôbec nepomyslíte.

Maska na pleť
Starostlivosť o pleť by ste nemali zanedbávať počas celého roka. V lete počas cestovania a dovolenkovania je pleť vystavená ešte väčšiemu stresu, než cez bežné dni. Slnko, morská voda a rôzne netradičné jedlá môžu spôsobiť, že vaša pleť bude vyzerať mdlo, prepadnutá, prípadne sa objavia nepríjemné vyrážky. V tom prípade by ste mali mať vždy po ruke pleťovú masku, ktorá je vhodná pre vašu pleť. Po celodennom slnení zabráni aj vzniku pigmentových škvŕn a jej pôsobenie nezaberie viac ako desať minút.

Maska na vlasy
Rovnako ako pleť, aj vlasy dostávajú počas letných mesiacov viac zabrať. Počas teplých letných dní nie je nutné používať fén, no hydratačná maska na vlasy by nemala chýbať v kozmetickom kufríku každej ženy. Okrem slanej morskej vody a slnka vlasy poškodzuje aj teplý vzduch a klíma. Stačí ak masku použijete dvakrát v týždni a vaše vlasy budú vyzerať zdravo počas celého leta.

Maska na nohy
Tretia maska, ktorá by ste si mali pred dovolenkou zaobstarať je zvláčňujúca maska na nohy. Zdravo vyzerajúce nohy vyniknú v letných topánkach rovnako skvele, ako kvalitne upravené nechty. Piesok na pláži vás zbaví starej kože a o novú sa postará hydratačná maska. Nanášanie a pôsobenie nie je náročné a zaberie iba pár minút.


Telový peeling
Ak chcete, aby vám bronzové opálenie vydržalo čo najdlhšie, mali by ste sa pravidelne starať aj o pokožku tela. Peeling odstráni prebytočnú starú kožu a nová udrží hnedé opálenie dlhšie. Peeling opakujte pravidelne aj počas dovolenky, nie však na spálenú pokožku. Drsné čiastočky by mohli spálenie ešte zhoršiť.


Maska pod oči
Pokiaľ sa chystáte na dovolenkové párty a diskotéky, určite si so sebou pribaľte gélové masky pod oči, ktoré zmiernia opuch. Aj napriek krátkemu spánku a dlhej noci budete vyzerať sviežejšie. Nevyspaté a unavené oči viac nebudete musieť skrývať za slnečné okuliare. Malé gélové vrecká nezaberú veľa miesta vo vašej batožine a spravia veľký zázrak na vašej tvári.

 

 Zdroj: Adriana F.