Sisa Sklovska: Päťdesiatka? No a čo?!

Neuveriteľné jubileum oslávila minulý týždeň v stredu slovenská víchrica, tajfún,  menom Sisa Sklovska. Kto ju pozná osobne vie, že nevie čo je to hnev, závisť alebo neprajnosť. Doma je vo všetkých hudobných štýloch, napokon vyštudovaná operná speváčka bez problémov na javisku preladí z pop music na  cigánske piesne, židovské či ľudovky. Všestranný talent, ktorým je obdarovaná využíva, aby priniesla na javisku radosť sebe i divákom.

Rodáčka zo Žiliny spieva v ôsmych svetových jazykoch, má na svojom konte vystúpenia v Dánsku, Belgicku, Nemecku, Rakúsku, ale častým hosťom bola i v USA. V súčasnosi sa najradšej, okrem spevu,  venuje svojmu manželovi Jurajovi Lelkesovi, s ktorým sa zobrali v januári 2011. Okrem narodeninového koncertu ju v janári čaká spoločné vystúpenie v pražskej Lucerne, ktoré je oslavou slovenských speváčiek. Vystúpi ich tam 14 a Sisa je jednou z nich.

 

Minulý týždeň v stredu si oslávila jubileum, ku ktorému sa ženy nie príliš rady priznávajú, ale ty si na svoju päťdesiatku hrdá alebo sa mýlim?

V zásade nemám problém nikdy s ničím a so všetkým sa viem vysporiadať. Všetko je riešiteľné, aj dnes to vyzeralo, že tu nebudem, lebo už som mala sedieť v lietadle do Bukurešti, ale povedala som si, veď letí aj ďalšie lietadlo a toto stretnutie s novinármi a organizátormi koncertu v Pražskej Lucerne je dôležité. Posunula som  odlet, dobehla aj s kufrom sem a poletím neskôr. Nepoznám slová „nedá sa“. Ak sa chce, dá sa všetko a nie je to fráza. A k tej päťdesiatke? Ja som vnútorne veľmi  mladá, odmalička som nastavená optimisticky, veselo, aj keď je pravda,  keď som pokope uvidela tú päťku a nulu pri príprave môjho koncertu k narodeninám, bolo to trochu zvláštne. Pôvodne som ani na plagáte nechcela mať 50-tku, len názov koncertu „No a čo“, lebo to som ja,  ale grafik ju tam šikovne umiestnil a povedala som si no a čo? Hovorí sa, že toto číslo je výnimočné a zvláštne v súvislosti s vekom ženy  a priznám sa, sama som sa dopoludnia cítila zvláštne, pretože som sa dopoludnia narodila. Ale príjemne zvláštne…

 

Ako zvláštne si oslávila a čím ťa obdaroval manžel?

Oslavovala som v Bukurešti s manželom, je to prekrásne, fantastické, svetové  mesto,  veľmi sme si ho obľúbili, vrele odporúčam navštívíť. V podniku Fredo sme si pri dobrej hudbe dali večeru, skvele varia, skutočne nenormálna kuchyňa podľa môjho gusta – milujem tam mleté mäso  v kapustovom liste podľa ich receptu. Fantastické služby,  v meste jeden podnik vedľa druhého, denne natrieskané podniky, mlujem to tam. Vždy keď môžem, idem za ním, aj keď samozrejme ja mám svoju prácu tu, nie je to často, ale o to vzácnejsie. No a darček od manžela – on presne vie čo mi urobí radosť, v tomto je úžasný a dostala som niekoľko prenádherných šiat, pretože naozaj na javisku potrebujem mať perfektné šaty a on sa vie trafiť vždy. Ale to je len jedna časť, viac neprezradím (smiech).

 

Po Mata Hari sa objavíš v hlavnej úlohe iného muzikálu, ďalšej svetoznámej osudovej ženy…

Áno, chystáme novú premiéru, bude to niečo úplne iné ako Mata Hari, totálny protiklad, pretože Mata Hari je dráma a toto bude tanečné, náladové, veselé. Veľká zábava- Madame Pompadour. Obsadenie bude fantastické! Študujem všetko čo je napísané o nej a veľmi sa teším na túto prácu. Je toho veľa, veď mala naozaj pestrý život.

 

Ako si na tom momentálne s pop music?
Veľmi dobre, bude o tom aj môj narodeninový koncert na Novej scéne 24. októbra, ktorý bude taký prehľad môjho repertoáru, moja duševná výpoveď plná skvelých hostí. Nechcem prezrádzať o čom to bude, ale vystúpi Félix Slováček, Celeste Buckhingman, Cigánski diabli, Lazaro, Otto Klein, Jožo Vajda, Jana Pištejová, La Gioia a ďalší a čo je úžasné, všetkých, ktorých som pozvala aj uvidíte. Nikto neodmietol. Tak som veľmi šťastná.

 

Na čo všetko sa tešíš po päťdesiatke?

Nevidím tam nič, čo by som nerobila aj doteraz. Rada žijem, mám rada ľudí, žijem a pracujem na doraz a idem stále na dvesto percent. Ináč si to neviem ani predstaviť, moja neter ma stále brzdí, ale moc sa jej to nedarí. Je to vo mne a ja už iná nebudem.