Rozlúčte sa so zimou a doprajte si jarný detox pleti.

Jarný detox pleti

Jar so sebou prináša krásne počasie, ktoré si isto všetci užívame plnými dúškami. Zatiaľ čo v zime bola naša pleť zaťažená vetrom, chladom a mrazivým počasím, s príchodom jari bude čeliť silnejšiemu slniečku a teplejším dňom.

Preto vám poradíme akú starostlivosť si dopriať a ako pokožku prebudiť zo zimného spánku, aby bola aj v novom ročnom období naďalej taká krásna a svieža.

Hydratácia je základ
Pre začiatok začnite s pitím vody. Čistá voda bez bubliniek, pre chuť doplnená napríklad čerstvou mätou alebo citrónom, je ideálna hneď ráno. No pitný režim by sme mali dodržiavať po celý deň. Vodu môžete dopriať aj vašej pokožke v podobe pleťovej vody. Aj hydratačná termálna voda v podobe spreja je príjemná na osvieženie kedykoľvek počas dňa.

Hĺbkové čistenieHĺbkové čistenie
Na jar je potrebné zamerať sa aj na poriadne prečistenie pokožky. Základom by malo byť správne čistenie pleti doplnené o kvalitný peeling. Ten pomôže pleť vyčistiť, vyhladiť a vyživiť. Správny peeling je potrebné vybrať podľa typu pleti a výsledku, po ktorom túžite. Všetky však spája odstránenie odumretých buniek na povrchu kože, takže bude pokožka rozjasnená, svieža a pripravená na jarné obdobie. Taktiež  pleti z času na čas doprajte aj čistiacu masku, ktorá pomôže uvoľniť zanesené póry a dodá pleti potrebnú výživu. Vyberať môžete opäť podľa typu pleti a účinkov, ktoré maska navyše má.

Ochranný faktor už na jar
Pri snahe o zachovanie krásnej pleti po zime by sme nemali zabúdať na ochranu pred slnečnými lúčmi. Môže sa zdať, že na začiatku jari sú lúče slabšie a neublížia, no nedajte sa pomýliť. Aj jarné slnečné lúče môžu narobiť nepekné problémy na pleti. S jarou prichádza prvé slniečko, takže je najlepšie mať ochranný faktor priamo ako súčasť pleťového krému alebo make-upu. UV faktor chráni vašu tvár pred starnutím a poskytuje jej dokonalú ochranu pred škodlivým ultrafialovým žiarením počas celého dňa.

 

Zdroj: Nina Murárová
Fotografie: Beautysecret.sk, Ziaja