Pripravte si pleť na letné mesiace

Príprava pleti na leto

Aj keď to tak za oknami nevyzerá, leto je tu už o pár týždňov. Okrem klasickej prípravy šatníka na horúce letné dni je dôležité pripraviť na leto aj pleť. Produkty, ktoré ste používali cez zimu vymeňte za čistiace gély a krémy s ochranným faktorom.

 

Každodenná starostlivosť
Aby sme mali pleť čistú a dostatočne hydratovanú je nutné venovať jej pozornosť každý deň. Pokožka zostane vyživená po troch základných krokoch. Každé ráno je ideálne umyť si tvár čistiacim gélom. Ako druhý krok čistenia je vhodné použiť tonikum, ktoré uzavrie póry na celý deň a mierne farebné nedokonalosti sa vyrovnávajú. Posledná fáza ranného čistenia je krém, ktorý pleť dostatočne hydratuje a dodá pleti vitamíny na celý deň.

Večerná starostlivosť si okrem troch základných krokov vyžaduje aj pleťovú masku alebo peeling. Tieto kroky pleť po náročnom dni kvalitnejšie dočistia a hydratujú. Ak pridáte k večernej rutine aj sérum podľa typu a problému pleti, po pár týždňoch uvidíte prvé výsledky.

Najlepšia alternatíva je gél
Na trhu sú dostupné rôzne druhy čistiacich produktov. Od micerálnych vôd, cez mlieka až po čistiace gély. Každému typu pokožky vyhovuje iná forma starostlivosti, no podľa názoru dermatológov je najlepšou alternatívou gél. ,,Čistiaci gél dokáže preniknúť až do tretej vrstvy pokožky, na druhej strane mlieko alebo iné druhy produktov zostávajú v druhej vrstve a póry miestami zanášajú. Gél treba naniesť na mokrú tvár a po aplikácii nechať pôsobiť minimálne 2 až 5 minút. Malé čiastočky gélu za ten čas preniknú do pokožky a výsledok čistenia bude efektívnejší,“ tvrdí odborníčka na vonkajšiu a vnútornú výživu.

Nikdy nezabúdajte na krémy
Krém je jednou z najdôležitejších častí ošetrenia pleti. Aj v prípade mastnej a problematickej pleti je nutné pleť cez deň krémom hydratovať a večer používať krém s výživnou funkciou. Pleť pracuje iným spôsobom cez deň a iným v noci, preto je dôležité používať dva odlišné krémy. Krém aplikujeme zospodu smerom hore. Póry na našej pleti sú uložené ako škridle, pod ktoré potrebujeme spomínanými ťahmi dostať čo najviac krému. Pokožka sa týmto spôsobom krásne vypína a krém sa vstrebáva na 100%. Počas celého roka a najmä v letných mesiacoch nezabúdajte aj na ochranný faktor v dennom kréme. Vďaka nemu sa chránime od nepekných pigmentových škvŕn, ktoré vznikajú vždy v letných mesiacoch.

Dôležité očné okolie
Pokožka v oblasti očného okolia je veľmi jemná, preto si vyžaduje odlišnú starostlivosť ako zvyšná časť tváre. Krém určený na pleť by sa nemal nanášať na očné okolie, naopak je dôležité používať očné hydratačné krémy a spevňujúce očné gély. V tejto oblasti tváre sa tvoria vrásky vo veľkom množstve a zvyčajne už v mladšom veku. Práve preto by sme túto časť tváre nemali zanedbávať.

Krémy a gély v oblasti očí aplikujte od vonkajšieho kútika smerom k vnútornému. Opačnými ťahmi by ste si totiž spôsobovali malé vrásky.

Navštívte aj kozmetičku
Domáca starostlivosť o pleť je najdôležitejšia a len vďaka nej uvidíte viditeľné výsledky. Kozmetické procedúry zázraky nedokážu, no pri pravidelnej návšteve kozmetického salónu dosiahnete výsledky ešte rýchlejšie. Procedúry v kozmetických salónoch dokážu pokožku ešte dôkladnejšie a hĺbkovo vyčistiť. Odborníčky vám vždy poradia, ktorá procedúra a starostlivosť je najlepšia pre váš typ pleti.

Pred letnými mesiacmi je správna starostlivosť rovnako nutná ako v zime, a dokonca pomáha k zdravšiemu a rovnomernému opáleniu tváre.

Zdroj: AF
Foto: Ingimage

Príprava pleti na leto