Prečo ženy plačú?

prečo ženy plačú

Žena je tvor, ktorá pre mužov bude stále nepochopená. Najmä v súvislosti s tým, že sa vieme rozplakať snáď pre každú banalitu. Nehovorím to len za seba, ale určite za všetky z nás. Nepomysleli ste si niekedy, že tie slzy z vás akoby samé vyšli von a vy ani neviete prečo ste sa vlastne rozplakali? A presne to sme my, ženy.

Čím je človek starší, tým viac vníma a hlavne inak vníma mnohé veci. V detstve či v puberte sa nám mnohé veci zdajú byť jednoduché. Často krát ich riešime bez väčších emócií, no zato veľmi búrlivo. Žena je tvor, ktorá svoje slzy neskryje asi nikdy. Vždy sa chlapi brali za vážnejších a za tých, ktorí svoje emócie až tak nedali najavo.

Muži si svoje pocity totiž ukrývajú skôr vo svojom srdci, v duši a ak plačú, tak buď je to od veľkého žiaľu alebo naopak od veľkého smútku. Súhlasíte? Spomeňte si napríklad na to, kedy ste naposledy videli plakať svojho otca, brata, či dedka. Asi si ani vy veľmi dobre nespomínate. A čo tak vaša sestra, mama či babička. Už ste si isto spomenuli lepšie.

Najkrajšie okamihy v rodine sú tie, kedy plače celá rodina. Nie od žiaľu, ale od šťastia. Od šťastia z toho, že sa im žije spolu dobre. Že spolu vedia zvládnuť aj ťažké chvíle a najviac si užívať práve tie okamihy, kedy vás bolí brucho od smiechu. A prečo sme my, ženy, také uplakané? Niekto mi raz povedal, že aj tá najmenej emotívnejšia žena, ktorá sa len tak ľahko nerozplače sa zmení v deň, kedy porodí svoje prvé dieťa. Že vraj sa v živote ženy v ten deň všetko zmení. Aj moja kamarátka mi raz povedala, že pôrod je tá najhoršia vec, akú kedy zažila, ale ten okamih, kedy mohla držať v náručí svoje dieťa bol na nezaplatenie. Na všetky bolesti zabudla a užívala si len pohľad na svoje bábätko. A až vtedy žena začne mať strach nie o seba, ale o toho druhého. Možno až vtedy niektoré začnú premýšľať inak nad životom, pretože sa z nich stanú mamy. Aj ja si spomínam na to, keď som bola menšia a moja mamina sa hocikedy aj pri tom najbizarnejšom filme, telenovele vedela rozplakať a ja som sa z nej smiala a nechápala som prečo. Snáď na to raz prídeme a zodpovieme si na túto ľahkú a pritom tak náročnú otázku. Prečo ženy plačú?

Autor: Miriama L.
Foto: Igimage

prečo ženy plačú