Prečo sú ženy samy, i keď sú atraktívne?

Dôvodov môže byť niekoľko, ale neznamená to automaticky, že za samotu si žena môže sama. Skrátka, ten pravý sa ešte nemusel objaviť. A niektorým ženám môže samota aj vyhovovať. Žena v istom veku vie čo chce a možno práve samotu považovaje za výhodu. Zrejme žiadnej žene po tridsiatke nie je príjemné, keď musí čeliť otázkam typu: Prečo nikoho nemáš?

Prehnané nároky?

Kto alebo čo je na vine, že je atraktívna žena sama? Okolie sa možno domnieva, že single život žene vyhovuje a možno si myslí, že je za jej samotou prehnaná náročnosť na muža. Je žena skutočne náročná, alebo si je vedomá toho, že čakať na toho pravého sa jednoducho vyplatí? Niekedy sa pod tlakom spoločnosti žena so svojimi nárokmi rozlúči a aby nemusela čeliť nepríjemnému tlaku zo strany rodiny a okolia, vydá sa za muža, ktorý jej nároky úplne nespĺňa. Je to správny krok? Aj keď je pravda, že niektoré páry si k sebe nájdu cestu práve po nejakom čase, je správne zariskovať len za cenu, že má žena po tridsiatke a túži po rodine? Má sa predstava harmonického manželstva zmeniť na manželstvo z rozumu, bez lásky a bez vášne?

Obdobie samoty ženy túžiacej po rodine netreba brať tragicky a najmä si treba uvedomiť, či je spôsobené tým, že sa na toho vhodného partnera len čaká, alebo tým, že tento stav je spôsobenými prílišnými požiadavkami zo strany ženy. Sú však aj také ženy, ktoré chcú byť z rôznych dôvodov samy.

Túžba po rovnakých hodnotách – príčina samoty?

Ak je atraktívna a inteligentná žena po tridsiatke sama, zrejme vie, prečo. A zrejme si uvedomuje, že „vrana k vrana sadá“, a tak čaká na partnera, ktorý sa jej nárokom priblíži a ktorý bude mať rovnaký alebo aspoň podobný rebríček hodnôt. A možno práve túžba po rovnakom hodnotovom rebríčku príčinou stavu bez partnera.

Ak má žena niekoľko skúseností za sebou, vie presne, po čom túži a vie, akého partnera potrebuje. Ak však narazí na muža, ktorý ani zďaleka nespĺňa jej kritéria, je na mieste, že radšej šancu na vytvorenie vzťahu ani nedá. Ak sa však muž, po ktorom túži, stále neobjavuje, riešenie nie je ani dočasný vzťah s niekým iným. No človek nikdy nevie, kedy sa v spoločnosti dobrého človeka nebude cítiť šťastnejšie a kedy sa rešpekt a priateľstvo zmení na lásku.

Netreba prestať túžiť

Atraktivita ženy, jej šarm, krása a inteligencia však môžu mať aj opačný pohľad ako len pozitívny. Niektorí muži sa k takýmto ženám obávajú prihovoriť, boja sa neúspechu a mužské ego tak klesne. Už dávno neplatí, že ten prvý krok musí urobiť muž. Aj žena môže vyslať prvotný signál, no každá správna žena túži na tie správne kroky zo strany muža.

Hovorí sa, že ak vás láska zavolá, sama vám určí smer. O svojich túžbach treba hovoriť a myslieť na ne a ak sa láske nebránite, je otázka času, kedy sa stav samoty zmení. Navyše, prečo práve Vy by ste mali ostať sama? Netreba sa silou mocou vrhať do vzťahu len preto, že skúšate, či to už tentokrát nevyjde, no zároveň sa nebráňte novým známostiam.

Treba sa zároveň zamyslieť, či predsa len nie sú vaše nároky prehnané a či netreba kúsok skresať aj z niektorej vašej povahovej črty.

Single život má tiež svoje pozitíva a každé obdobie človeka je na niečo dobré. Možno je tento stav dobrý práve na to, aby ste si uvedomili, čo skutočne chcete a po akom mužovi túžite. Netrápte sa samotou, už zajtra sa tento stav môže zmeniť.

Foto: http://collegecandy.com/tag/alone/,http://blog.faboverfifty.com/2010/02/16/home-alone/