Prečo si chlapi potrebujú „oddýchnuť“ od ženy?

nevera

Nedávno som sa zaplietla do rozhovoru, ktorý mi ešte stále leží v hlave, na srdci aj v žalúdku a dodnes neviem, čo si mám o ňom myslieť. V jednom ma však uistil – chlapi sú fakt z inej planéty.

Predstavte si, že ste už rok doma s malým dieťatkom, denno-denne tie isté povinnosti, starosti, o niečo menej radosti, stereotyp, ktorý vyhovuje hádam len autistom a keď váš milovaný muž, ktorý vedie nie len rodinný, ale aj pestrý pracovný a spoločenský život príde domov, povie, som unavený, potrebujem si od všetkého, aj od vás oddýchnuť. Bodaj by sme si to len predstavovali, ale, žiaľ, tento scenár je živý v mnohých vzťahoch. Ženy sú z toho na nervy a muži sú na nervy zo svojich žien, ktoré to nedokážu pochopiť. A tak hľadal môj známy pochopenie u mňa.

Zdôveril sa mi, že veľa pracuje a keď príde domov, nájde tam svoju milovanú ženu s ešte milovanejším potomkom v očakávaní, že malého vezme von, zahrá sa s ním, cestou nakúpi, potom ho okúpe a uspí ratolesť, aby si žena aspoň trochu oddýchla. Oddýchla?! Veď ak v tej domácnosti niekto potrebuje oddych, tak je to on. A potom prišla veta, kvôli ktorej už pár nocí nespím. ´Každý chlap potrebuje tri dovolenky v roku. Jednu so svojou rodinou, jednu s kamarátmi a jednu sám so sebou, respektíve, s niekým, pri kom stratí zem pod nohami a sexuálne sa osvieži´. Neverila som vlastným ušiam. A potom som robila prieskum na nete a zistila som, že toto, bohužiaľ, nie je menšinová predstava o relaxe chlapa.

Problém nie je v tom, žeby nás naši muži nemilovali, ale kým my sa najlepšie uvoľníme pri káve a pri nekonečnom dôvernom rozhovore s kamarátkou, alebo na nákupoch, predstava muža o uvoľnení je v tom nevinnejšom prípade víkend s kamarátmi na bicykloch, alebo v tom hriešnejšom ale rovnako efektívnom niekde s niekým, kto jeho krásny rodinný život neohrozí, ale osvieži. Nechcem hádzať všetkých do jedného vreca, ale vo všeobecnosti platí, že muži k spokojnému rodinnému životu so svojou nadovšetko milovanou partnerkou potrebujú z času na čas aj takýto úlet. Ako mi bolo povedané, ´ak chcem, aby som sa svojho obľúbeného dezertu neprejedol, musím občas okúsiť aj niečo iné´. A na otázku, či s takým niečom dokáže žiť a pozrieť sa svojej vyvolenej do očí, som dostala odpoveď – čo oči nevidia, srdce nebolí. Skutok sa nestal.

Autor: EVA
Foto: Ingimage

nevera