Ovsené vločky si doprajte čo najčastejšie!

Jedávate ovsené vločky? Nie? Tak určite začnite. Táto potravina by totiž vášmu telu nemala rozhodne chýbať. Ovsené vločky sú totiž také zdravé, že sú mnohými označované ako zázračná potravina. Prospievajú nielen zdraviu, ale aj štíhlej línii.

Ovos, ovos…

Ako už samotný názov napovedá a každému je hneď jasné, ovsené vločky pochádzajú z ovsa. Na tom by nebolo nič výnimočné, keby ovos nebol považovaný za jednu z najstarších obilnín na svete a nebol pre ľudí už od nepamäti jedným z najdôležitejších zdrojov obživy. Dokáže totiž človeka skvelo zasýtiť, pričom mu energiu dodáva postupne. Dokáže to najmä vďaka obsahu polysacharidov.

Čo sa v ovsených vločkách nachádza?

Ovsené vločky sú zdrojom vitamínov skupiny B a obsahujú aj vitamín E. Nachádza sa v nich množstvo minerálnych látok, napríklad železo, zinok, horčík, selén, či jód a nájdeme v nich napríklad aj lecitín, ktorý pôsobí priaznivo na činnosť mozgu. Vločky z ovsa sú taktiež cenným zdrojom bielkovín a vlákniny.

Chcete schudnúť? Jedzte vločky!

Tie ovsené sú vhodné aj pri snahe o úbytok na hmotnosti. Vymeňte jedno jedlo dňa za ovsenú dobrotu a uvidíte, že ručička na váhe bude postupne klesať. Medzi ich výhody patrí aj to, že energia po ich konzumácii sa uvoľňuje postupne, čo znamená, že vás zasýtia viac a vy budete mať potrebu opäť jesť až po dlhšej dobe ako obvykle. Okrem toho vláknina, ktorú obsahujú ešte aj prečistí tráviace ústrojenstvo.

Pomoc pri zápaloch a prevencia pred rakovinou

Ovsené vločky sú veľmi účinné aj pri zdravotných problémoch, najmä pri zápaloch tráviaceho systému, no pomáhajú aj pri zvýšenom cholesterole, nesprávnej činnosti štítnej žľazy, pri kožných problémoch, nevhodnej funkcii nervov, ale aj pri zvýšenej únave organizmu. Bojujú proti rakovine a podporujú optimálnu funkciu obličiek.