Nezájdeme na kávu?

Pozvanie na kávu je veľmi príjemná vec. Kto si nerád posedí s kamarátom či kamarátkou, kolegami, bývalým spolužiakom či sesternicou, ktorú roky nevidel?

Nemusí však ísť o úplne nevinný návrh. Pozvanie na kávu sa stalo veľmi obľúbeným spôsobom, ako s ľahkosťou a bez zbytočného stresu zvládnuť prvé rande.

Obyčajné pozvanie na kávu? „Hádam stojím za väčšiu námahu”, povedia si možno niektorí a nad víziou prvej schôdzky v kaviarni len zakrútia hlavou. V niektorých klasikoch predsa len pretrváva pocit, že prvá schôdzka by mala byť výnimočná, výsledkom dlhej snahy muža získať priazeň ženy, ktorá ho očarila. Romantici sa nezaprú! No je pompézne a prešpekulované prvé rande skutočne to, čo slovenské ženy a muži chcú?

Podľa nedávneho prieskumu internetovej zoznamky Partner na úrovni to tak vôbec nemusí byť. Až 73% opýtaných nezadaných žien a 54% opýtaných mužov by si pre miesto prvej schôdzky vybralo práve nejakú kaviareň.
A prečo? Vedia totiž čo je dobré. A s pár tipmi od nás môžete aj Vy z obyčajnej schôdzky nad kapučínom či pressom vyčarovať príjemný zážitok, ktorý nebude posledný.

Prečo sú teda kaviarne také obľúbené ? Každý predsa miluje kávu ! Alebo čaj, horúcu čokoládu, ovocný džús či mliečný koktejl. Nezáleží na tom, aký nápoj si vyberiete, dôležité je, že kaviarne sú útulné, príjemne verejné a mnoho z nich ponúka po večeroch nejaký program či živú hudbu. Ak si dáte tú námahu a vyberiete skutočne príjemné miesto a s predstihom zarezervujete stôl, bude Vám atmosféra hrať do karát.

Stretnúť sa na obyčajnej káve je tiež mimoriadne nenáročné. Takéto stretnutie sa dá naplánovať v čase, ktorý Vám vyhovuje, nemusí trvať dlho a ak sa nedarí, dá sa rýchlo ukončiť. Práve preto je takáto prvá schôdzka vnímaná ako menej stresujúca a je vyššia šanca, že na pozvanie dostanete kladnú odpoveď.

Pozvať niekoho na kávu je tiež v porovnaní s inými variantami pomerne lacná záležitosť. To ale vôbec nemusí byť zlá vec. Prílišné náklady počas prvých stretnutí totiž môžu pôsobiť na obidve strany ako nátlak. Pozývaný partner sa môže cítiť nepríjemne, ak si spoločné rande neužíva tak, ako by sa za toľké peniaze očakávalo. Taktiež už dnes navrhnutie stretnutia nie je výsadne mužská záležitosť. Žijeme v emancipovanej dobe a navrhnúť sympatickému mužovi popoludňajšie posedenie v kaviarni dnes môže bez červenania každá žena.

Káva Vám môže pomôcť spraviť lepší prvý dojem. Kofeín je totiž stimulant, ktorý povzbudí činnosť srdca a celého organizmu a Váš náprotivok bude čulejší. Máte teda šancu nadviazať príjemnú konverzáciu, ktorá zanechá intenzívnejšie pozitívne spomienky na čas strávený s Vami. Využite teda túto informáciu vo svoj prospech. Ak ste muž, buďte gentleman, pozorný a očarujúci spoločník, ktorý sa zaujíma o to čo mu spoločníčka hovorí. Podeľte sa o svoje záľuby, predstavy, udržujte konveráziu čulú. A pamätajte, že telefón má ostať vo vrecku! Vaš spoločník či spoločníčka si zaslúži Vašu plnú pozornosť.

Ak sa Vám s pomocou týchto tipov podarí vyčarovať z obyčajného stretnutia nad kávou rande, ktoré si budete chcieť zopakovať, neváhajte to navrhnúť, alebo po príchode domov svojmu spoločníkovi či spoločníčke napísať správu.
Ak sa Vám však rande nevydarilo, ako by ste si predstavovali, nuž, nevadí. Dobrá káva predsa nie je nikdy zlá.