Módne trendy na rok 2020. Čo vám v šatníku nesmie chýbať?

Ak ste ich doteraz  len z diaľky obdivovali, je najvyšší čas naučiť sa ich nosiť.
Nasledovné kúsky patria medzi top záležitosti novej sezóny. Niektoré z nich sú možno  trochu extravagantnejšie, no napriek tomu  sú správnou voľbou, ako svoj look v roku 2020 posunúť na ten správny trend level.

 

Čas na trenčkot
Pôvodne určený britským vojakom, aby ich chránil pred nepriazňou počasia,  dominantným kúskom jarnej módy sa tento rok stane nadčasový plášť do dažda – trenčkot. Trenčkot je štýlový, trendy a má mnoho funkčných výhod. Originálny trenčkot spĺňa množstvo parametrov, ktoré nositeľovi pomáhajú ochrániť jeho telo pred škaredým počasím a dodávajú mu správny módny šmrnc. Túto sezónu návrhári experimentujú so strihmi, klasickú béžovú farbu kombinujú so vzormi alebo s inými modernými materiálmi. Nosí sa vo farbe khaki, v námorníckej modrej, avšak najväčším trendom pre tohtoročnú sezónu je biela! Spolu s trenčkotom sa do popredia tiež dostávajú klasické nepremokavé plášte do dažďa. Tie sa budú nosiť v oveľa odvážnejších odtieňoch a metalických odleskoch.

Nadýchané rukávy
Ak ste si mysleli, že nadýchané rukávy sú už minulosťou, mýlili ste sa.
Prvky 80-tých rokov výrazne ovplyvnia aj trendy tohtoročnej sezóny. A jedným z najväčších hitov budú práve nadýchané a nariasené rukávy,  ktoré sa objavia na blúzkach a šatách. Tento trend prináša pohľad späť a je určený pre všetky milovníčky romantickej módy. Nadýchaný rukáv sa spája s tenkým driekom, laďte ho preto k splývavej spodnej časti. A v tomto prípade platí: čím viac, tým lepšie.

Nevšedné vzory
Nič nás nedokáže po nudnom a farebne strohom zimnom období naladiť na pozitívnu nôtu tak, ako originálne, farebné vzory. Preto zabudnite na fádne, jednofarebné outfity a modely. Jar 2020 bude totiž patriť vzorovej rozmanitosti. Nielen 80., ale aj 60. roky ovládnu módny svet a rok 2020 sa ponesie v znamení bohémskeho štýlu, artdeca a moderného retra. Farebné kreácie sa budú nosiť na tričkách, nohaviciach, šatách alebo pokojne aj na bunde. Nebojte sa experimentovať a siahnite aj po odvážnejších vzoroch a potlačiach a doplňte ich originálnymi šperkami. V kurze bude aj naďalej kombinácia pruhov, kociek a rôznych vzorov,  nebojte ich určite  naplno využiť. Fantázii sa vo vzorovej kombinatorike na jar roku 2020 medze naozaj nekladú.

 

Zdroj: Nina M.
Ilustrčná fotografia: pinterest.com
Galéria: Cellbes, Twinset, Giuliett, Marc Cain – mClasse,Riani- mClasse,  VERO MODA