Zdravie

Mení sa starostlivosť o intímne partie počas menštruácie?

starostlivosť o intímne partie počas menštruácie

Pravidelná a vyvážená starostlivosť o intímne partie je alfa a omega starostlivosti o ženské telo. Ak  jej však neprikladáte špeciálnu pozornosť počas bežných dní, pokúste sa o to aspoň v období menštruácie. Vaše telo sa poďakuje.

Mnohé ženy v starostlivosti o svoje intímne partie nerozlišujú medzi prípravkami určenými na celotelovú starostlivosť a starostlivosť o intímne partie, a práve to môže spôsobiť komplikácie. Rovnako ako na pokožke tváre, tak aj v intímnej oblasti prebiehajú iné procesy ako na zvyšku tela, ktoré si zaslúžia vyššiu mieru pozornosti a starostlivosti nielen vo všedný deň, ale zvlášť počas menštruácie.

Práve počas menštruácie sú ženy najzraniteľnejšie a vystavené mnohým nepríjemným momentom akými sú zmeny nálady, bolesti či únava. U každej ženy sa tieto negatívne prejavy objavujú inak. To, čo všetky spája, je pocit zvýšeného diskomfortu v porovnaní s inými dňami.Zmeny nálady ovplyvníme len ťažko, čo však ovplyvniť môžeme je pocit čistoty a sviežosti. Udržať rovnováhu a komfort v intímnej oblasti je dnes naozaj jednoduché, najmä vďaka špeciálnym umývacím emulziám a vlhčeným obrúskom.

Tak ako všade, aj vo vagíne je množstvo baktérií zodpovedných za jej zdravie, ale aj prípadné ochorenia. Vhodnou starostlivosťou prispievame k životu „dobrých“ baktérií – laktobacilov, ktoré tvoria dôležitú kyselinu mliečnu a prispievajú k zachovaniu kyslosti prostredia. Hlavnou funkciou kyseliny mliečnej je obmedziť rozmnožovanie „zlých“ vaginálnych baktérií a vznik infekcií, svrbenia či nepríjemných pocitov v intímnej zóne. Parfumované mydlá narúšajú svojim zložením a vysokou hodnotou pH nevyhnutnú kyslosť intímnych partií.

Keďže sa hodnota pH počas mesačného cyklu mení, treba venovať zvýšenú pozornosť telu najmä počas menštruácie. Zabrániť zvýšenému pocitu nečistoty, prípadne tvorbe nežiaduceho zápachu pomocou intímnej starostlivosti, výrobkom vyvinutým tak, aby poskytovali dlhodobý pocit sviežosti a predchádzali možnosti vzniku nežiaduceho zápachu.

Zrýchlené životné tempo, vysoké pracovné nasadenie alebo stres sú javy, ktorých dôsledkom čelia milióny žien po celom svete a môžu sa negatívne odraziť aj na harmónii intímnej zóny. Jedným z prejavov môže byť zvýšená citlivosť, častokrát sprevádzaná intoleranciou na parfumy. Preto používajte šetrné umývacie emulzia bez pridaných parfumov a bez obsahu mydla minimalizujúce vzniknutú disharmóniu.

Zdroj: MK
Foto: Shutterstock

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top