Láska nielen na Valentína

Sviatok zaľúbených, alebo Deň sv. Valentína sa blíži. Práve vtedy si mnohí viac uvedomujú, že netreba šetriť na prejavoch lásky. Pre niektorých zadaných je tento deň výnimočný, pre iných zasa všedný a zbytočne prehnaný. No svojej láske by sme svoju náklonnosť mali dať najavo aj v obyčajné dni.

Nie každý má taký dar, ako majú tí, ktorí si svoje šťastie už našli. Preto sa na osobu, ktorá je po našom boku každý deň, treba dívať ako na zázrak. Je veľa párov, ktoré si svoju náklonnosť prejavujú často, pretože to považujú za úplne normálne. No niektoré páry si už pomaly prestali uvedomovať, že budovanie vzťahu má pre nich hlbší význam.

Vytvoriť vzťah je jednoduchý krok, ťažšie je ho udržať a budovať od základov. Nevzdať sa hneď po prvej prekážke, ale kráčať ďalej a hlavne spolu. Jedno africké príslovie totiž hovorí: „Ak chceš behať rýchlejšie, behaj sám, no ak chceš behať dlhšie, behaj s niekým.“ A takto je to aj so vzťahom. Neodmysliteľne doň patrí chuť a energia nevzdať sa, keď sa nám niečo nepáči, a práve naopak, urobiť všetko pre to, aby boli obaja spokojní a šťastní.

Valentín nemusí byť len 14.2, ale urobiť sa ho dá aj každý deň. To, že ste šťastné, nemusíte automaticky dávať najavo prehnanými prejavmi, slovami chvály či lásky (aj keď z času na čas tým partnera prekvapiť treba), ale partner to na vás uvidí a hlavne bude cítiť vašu spokojnosť.

Nájsť osobu, ktorá nám vyhovuje, s ktorou sme spokojné a naplnené, je skutočne veľmi ťažké. Zvlášť v dnešnej dobe, kedy muži oslovujú sympatické ženy jedine cez internet. Ak už toho pravého máte po svojom boku, potom dajte najavo svoje šťastie a verte, že Valentína budete mať každý deň.

Základom dlhodobého partnerstva je skôr dávať ako brať. Dávať úprimne a nezištne. Hnev vie človeka dostať do stavu, kedy má chuť všetko nechať tak. Hnev lásku ničí, snažte sa ho zmierniť a pokiaľ sa dá, udobriť sa najrýchlejšie, ako sa dá. Dôležitým bodom a prejavom pravej lásky je aj snaha robiť svojho partnera milovaného a vzťah neustále zlepšovať v prospech oboch.

Vo vzťahu sa egoizmus nevypláca, a tak je rozumné, ak do vašich plánov zahrňujete aj svojho partnera a delíte sa o to, čo vás teší i trápi.

Ak sa vám pri spomenutí na vášho partnera vyčarí úsmev, nemeňte ho, ale naopak, upevňujte a tešte sa, že máte komu prejaviť lásku. Vážte si to a užívajte Valentína každý deň.

Foto: http://img.wikinut.com/img/19hgv38l3mly4kn3/jpeg/0/Happy-Couple.jpeg
autor: ivicka

Happy-Couple