Ktoré vlastnosti na nás mužom vadia?

Nie sme dokonalé. Vieme to my, no vedia to aj muži a keď nás milujú také, aké sme, je to úžasné. No aby s nami (nedokonalými ženami) vydržali čo najdlhšie, možno by nebolo zlé vedieť, ktoré naše typické vlastnosti mužom vadia.

Príliš časté prejavy lásky

Možno si to až tak veľmi neuvedomujeme, ale časté dovolávanie sa prejavov lásky, či už verbálnych alebo neverbálnych, nemusí byť pre mužov príjemné. Ak po nich neustále vyžadujeme objímanie, pusinky, ubezpečovanie, aké sme krásne a úžasné a ako nás milujú, im môže ísť pekne na nervy. Najlepšie je to, ak ich prejavy lásky dostávame spontánne a prirodzene.

Naša nerozvážnosť

Muži sa možno sebavedomejších žien viac obávajú, no je to vždy lepšie, ako byť nesmelou a nerozvážnou ženou po jeho boku. Pri nesmelých ženách majú muži byť sami sebou. Skúsme si to otočiť a pochopíme, že nerozvážnych partnerov by sme vo vzťahu tiež nechceli.

Žiarlivosť

Žiarlivosť je jedna z vlastností, ktorá môže vzťah rozbiť. Prílišná žiarlivosť ešte nikomu nepomohla, práve naopak. Tak ako my, ani muži neznášajú žiarlivé scény. Ide len o prejav nedôvery, nie o silu lásky. Ak by ste na žiarlivé scény mali skutočný dôvod, potom je to samozrejme iné a treba porozmýšľať nad ďalším pokračovaním vzťahu.

Čas len pre ženu

Ak žena vyžaduje od partnera, aby každú voľnú chvíľu venoval len jej, tiež to môže so vzťahom pekne zatočiť. Každý potrebuje aj vlastný priestor, slobodu, čas na záľuby a kamarátov. Je zdravé, ak nie sú partneri spolu stále. Rešpektujte jeho priestor, prácu a bude si vás ešte viac vážiť.

Prílišná emocionalita

Keďže emocionalita nie je žene vzdialená, dokáže vo vzťahu privolať len zbytočnú búrku. Prílišnú emocionalitu kvôli malicherných veciam, či dokonca hystériu, muži nenávidia. Nepoužívajte slzy, aby ste nimi partnera manipulovali. Bude to mať opačný efekt, aký očakávate.

Keď žena veľa rozpráva

Keď sa Zuzana rozchádzala so svojím partnerom, nedokázala prijať dôvod, pre ktorý ju opúšťal. Vraj je príliš „ukecaná“ a už to nezvládal. No čuduj sa svete, aj toto môže mužom prekážať. Nie je nutné, aby sme opisovali každý detail videného a počutého v priebehu dňa. Možno si len musíme uvedomiť, že muž nie je naša kamarátka, s ktorou sa môžeme rozprávať neuveriteľne dlho bez akýchkoľvek problémov.

Isté vlastnosti sú typické ženské. A my o nich vieme. No vieme tiež, že ak je láska silnejšia ako čokoľvek iné, potom mužovi nemusí prekážať naše vynucovanie lásky či emocionalita. A do veľkej miery je dôležité to, aký partner je pri našom boku. Ak je to muž, ktorý je tichý a mĺkvy a flegmatický, potom mu naša „ukecanosť“ nepôjde na nervy, lebo mu nejde o to, aby sa dostal k slovu. Ak je to partner, ktorý nás nenahnevá a venuje nám čas, potom neuvidí ani našu hystériu.

Foto:http://www.learntobecloser.net/wp-content/uploads/2012/05/Overcoming-Communication-Problems-in-Relationships.jpg