Ktoré vlastnosti na nás imponujú mužom?

Každý človek je iný. Iný je muž, iná žena. No predsa by sme sa my ženy vedeli dohodnúť na niektorých dôležitých vlastnostiach, ktoré by podľa nás mal mať každý muž, príp. „len“ náš partner. A takisto aj muži to majú vo svojej mysli pekne premyslené. Ktoré vlastnosti si teda muži na nás cenia najviac?

Jedna z dôležitých vlastností je určite prirodzenosť. Mužom imponuje prirodzená inteligencia a prirodzený šarm. Len malá hŕstka odolá inteligentnej žene, ktorá vystupuje primerane v každej oblasti. Žena by mala byť sama sebou, muži nemajú radi afektovanosť, maniere, namyslenosť a povýšeneckosť. Mužom sa páči aj to, ak mu žena rozumie aj bez slov, je empatická a má zmysel pre humor. Veľmi podstatný je aj slovník, ktorý používa. Žena má byť skrátka dáma.

Mužom imponuje aj pokojná povaha. Hystéria jeskôr postrachom. Mínusové body získame aj pri riešení malicherností a pri nerozvážnosti. Muži si vážia náš zmysel pre pochopenie pre jeho členov rodiny, potrebu byť s nimi, pochopenie pre jeho čas na seba, na jeho záľuby a priateľov.
Tak ako my, aj muži si potrpia na úcte a rešpekte. Svojho partnera musíme rešpektovať a vážiť si ho. Je na mieste, ak sa partneri vedia rozprávať a počúvať. Preto je nevyhnutné rešpektovať aj názory a počúvať o jeho túžbach. Nielen oni, ale aj my sme tu pre nich. Rešpekt musí byť samozrejme obojstranný, inak sa vzťah na úrovni rozvíjať nebude.
Čo sa mužom na ženách nepáči? Ak sa snažia prerobiť ich na svoj obraz. Je pravda, že existujú aj muži, ktorým to skôr vyhovuje, že ich žena mení, ale väčšina mužov o to nestojí. Mužov treba podporovaťv ich záľubách a mať pre ne pochopenie. Určite to ocenia a vy budete ešte dôležitejšia v jeho živote.
Ak si nechcete pokaziť vzťah, alebo prísť o vhodného partnera, doprajte mu nezávislosť. Nemali by ste byť silou mocou na partnera „nalepené“. Aj vy si doprajte čas strávený so svojimi kamarátkami, čas na vlastné záujmy. Každý potrebuje svoju nezávislosť, tak mu ju aj sebe treba len dopriať. Takto si budete v partnerstve vzácnejší.
V neposlednom rade je pre partnerské zosúladenie dobré mať aj sexuálnu kompatibilitu, pretože platí: Zdravý vzťah = zdravý sex. Treba brať do úvahy potreby oboch a vzájomne sa prispôsobiť. Sexuálna kompatibilita je základom spokojného spolunažívania.

Okrem uvedených vlastností sú to samozrejme aj tie „povrchnejšie“veci, na ktoré by sme nezabudli ani my. Postava, pohľad, zmyselné pery? Muži majú rovnako prísne kritériá ako my. Určite by sa v ich rebríčku objavil aj úsmev. Preto naňho nikdy netreba zabúdať.

Muži majú radi dlhé rozhovory so ženami, sú tiež radi počúvaní. Páči sa im, ak sa k životu staviame zodpovedne a nehľadáme len potešenie a zábavu. Ani oni nedajú dopustiť na prvý dojem. Ak sa pri tom správnom mužovi objaví šarmantná žena s podmanivým pohľadom, jemným úsmevom, inteligentná a vnútorne rozvážna a zrelá, určite takej ten muž neodolá.

Foto: http://www.eharmony.com.au/relationship-advice/relationships/2011/07/why-men-settle-down-with-one-woman-not-another