Ktoré naše nálady či vlastnosti mužom vonkoncom neimponujú?

Nálada. Psychický stav, kvôli ktorému trpia i tí, ktorí sú práve pri nás. Pri našom najmä citovom rozpoložení by sme sa najradšej niekam skryli, aby sme nespôsobili zbytočné problémy. Nie vždy sa tomu ale vyhnúť dá, no dá sa sem-tam paru úplne nevypustiť a dať si pozor na to, či za náš stav môže aj náš partner alebo je to výlučne naša zbytočná reakcia.

Mužom na nás imponuje veľa pozitívnych vlastností, páči sa im náš šarm, jemnosť, ženskosť…No, tým, že sme ženy, neznamená, že sa nevieme hnevať, že nevieme byť zlé, precitlivené, proste, náladové. Ktorým negatívnym náladám sa treba vyvarovať, pokiaľ to ale bude možné?

Podráždená
Stane sa, že sme unavené, nevyspaté, že nevieme, čo skôr. Zhon v práci i v domácnosti tomu tiež priloží istú váhu. Nepríjemné reakcie na partnera spôsobia, že sa z milej ženy stávame ženy nepríjemné a partner je v šoku (pokiaľ si na to ale ešte nezvykol) Pokiaľ sa to ale stane z času na čas, je to pochopiteľné. No ak to trvá dlhú dobu a naše príjemné vystupovanie pred milovaným človekom sa naraz zmení v opak, môže to byť problém vo vzťahu, z ktorého sa ale treba poučiť. Podráždenosťou sa zbytočne vyprovokuje hádka, blízki sa od vás radšej odklonia a so svojimi starosťami v podstate ostanete sama. Vyvarovať sa tomu dá tak, že sa pokúsite relaxovať, športovať, venovať sa niečomu, čo vás teší a upokojí. Myslite na svoje okolie, ktoré za túto náladu možno ani nemôže.

Drzá
Niektoré ženy vedia byť drzé a nepríjemné. Iste sa takýmto ženám snažíme v živote vyhnúť. Práve preto, že sa nám takáto vlastnosť nepáči, mali by sme sa tejto nálady, stavu či charakteru čo najďalej vzdialiť. Ste zbytočne drzá k vášmu partnerovi, panovačná a nepríjemná len preto, lebo sa vám počas dňa niečo nepodarilo? Skúste si to otočiť. Pravdepodobne by ste sa s takouto partnerovou reakciou tiež nestotožňovali. Panovačnosť je od prírody prisúdená skôr nám, to je fakt. Ale nie je na mieste, ak sa deň čo deň snažíme riadiť chod domácnosti len my bez toho, aby sme sa o niečom poradili s našou polovičkou. Pokiaľ musí byť všetko po vašom, nedivte sa, že časom budete čas tráviť doma už len sama a vášho partnera často neuvidíte. Každý totiž potrebuje reagovať na situáciu po svojom, každý potrebuje svoj priestor i možnosť rozhodnúť sa podľa seba.

Hysterická
Žena je stvorenie citlivé, emotívne. No občas sa tento stav zdvojnásobní a z citlivosti sa stane precitlivenosť či priam hysterický stav. Nezveličujte, nezneužívajte svoje pohlavie a nevydierajte slzami. Muž to časom odlíši a úprimnosť či neúprimnosť oddelí. Hysterickým stavom sa nič dobré nezíska. Treba sa zamyslieť nad tým, či je táto nálada na mieste. Pomôže sebaovládanie, joga a rôzne relaxačné cvičenia.

Žiarlivá
Kontrola mailov, telefónu, neustále vypočúvanie nič dobré vo vzťahu neveští. Treba oddeliť záujem o muža od podozrievania. Nedávajte najavo svoju neistotu, pokiaľ nemusíte a nič k tomu nenasvedčuje. Muži sa prikláňajú skôr k pokojným a sebavedomým ženám. Dôverujte a preverujte len v prípade, ak to podozrenie skutočne máte.

Autor: Ivicka
Foto: susannoonanmd.com