Krása a kozmetika

Krásne pery

Krásne pery

Starať by sme sa mali nielen o pokožku tváre, ale aj o pokožku pier. Zaslúži si to aj preto, lebo je tenšia než kdekoľvek na tele, teda okrem očných viečok. Oveľa citlivejšie reaguje na poškodenie. Ak sa o ne pravidelne staráme, vyhneme sa tak predčasnému starnutiu spôsobenému slnečnými lúčmi. Najmä vo vyššej nadmorskej výške a pri mori, je praktické mať balzam vo vrecku a občas si pery natrieť.

Aby boli hladké a hebké
Pery sú prakticky stále vystavené poveternostným vplyvom. Studené počasie v kombinácii so suchým vzduchom vo vykúrených priestoroch v zime a slnko, slaná voda, horúci vzduch a klimatizácia v lete sú prakticky na jednej úrovni. Popraskané a šupinkové pery vôbec nie sú sexy. V žiadnom prípade si ich neoblizujte. Sliny a vonkajšie vplyvy situáciu ešte zhoršia. Nezabúdajte na to, že aj zdravie pier určujeme aj zvnútra. Dôležité je dbať na dostatočný prísun čerstvých potravín, vitamínov, najmä E, B, C, A, minerálnych látok, napríklad kalcia a zinku. Pre zdravie pokožky sú dôležité aj omega mastné kyseliny. Niektoré z nich môžete nanášať priamo na povrch. Vitamín C rozjasní a vitamín E vyhladí aj drsnejšiu pokožku úst.

Potreba vody a pohybu
Žiadne doplnky stravy, ba ani dostatok spánku nepomôže, ak nedbáte na pitný režim a ste neustále dehydrovaná. Pery veľmi citlivo reagujú na nedostatok vody, rýchlo vysychajú. Dostatok vlahy urobí s celým organizmom zázrak. Na perách si to všimnete takmer okamžite. Možno tomu nebudete veriť, ale aj fyzická aktivita, cvičenie, behanie, bicyklovanie, korčuľovanie, lyžovanie, urobí svoje. Celý organizmus, aj pery, sa prekrví, zbaví sa stresu a okrem toho, že budete skvele vyzerať, sa budete aj skvele cítiť.


Balzam vo vrecku
Z popraskaných pier jemne odstráňte odumretú šupinatú pokožku. Urobte to navlhčenou jemnou látkou najlepšie v sprche. Vtedy je pokožka zmäknutá a ľahšie sa z nej odstráni všetko, čo na nej nemá byť. Potom použite balzam na pery. Ak máte poškodené kútiky úst, prípadne ranky na perách, použite liečivý balzam obsahujúci Pro-vitamín B5, med, prípadne iné vitamíny a liečivé látky. Ak táto kúra nepomôže, poraďte sa s dermatológom.

Zdroj: Karolínka

Krásne pery

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top