Krása ženy- výhoda či nevýhoda ?

Mnohé mladé, krásne a úspešné ženy sú v súčasnosti samy. Nemajú partnera preto, lebo by nevyhovoval ich nárokom, alebo muži krásne a úspešné ženy nechcú, lebo by sa cítili menejcennými? Ťažko povedať, aký je ozajstný dôvod single života týchto žien. No v súčasnosti ani krása nie je výhodou.

Prečo má krása nevýhody?

Niet pochýb, že krásna žena musí svoje schopnosti, zručnosti či vedomosti v škole či v práci dokazovať viac, ako žena menej atraktívna. Sebavedomie týchto žien sa samozrejme môže zvyšovať, no neznamená to ešte, že im krása zaručí plnohodnotný a krásny vzťah. Krásna žena je síce mužmi obletovaná, pri nákupe môže dostať bez problémov zľavu od predavača, v preplnenom podniku si ju všimne čašník, ktorý predsa len nájde voľnú stoličku a obslúži ju ako prvú. Komplimenty má rada každá žena, záujem mužov je síce vysoký, no pri spoznaní sa nielen s krásnou, ale k tomu aj úspešnou a inteligentnou ženou môže byť pre muža skôr krok späť. Aj muži sa boja odmietnutia a mnohí sa pri takýchto ženách podceňujú.

Strach z vysokých nárokov?

Každá žena- krásna, atraktívna, menej atraktívna, obyčajná i nóbl dáma túži po tom istom- po láske, po vzťahu s rovnocenným partnerom. Mnohí muži si však myslia, že krásne ženy majú prehnané nároky, pri ktorých by neuspeli a cítili by sa menejcennými. No čo sú vysoké nároky? Každá žena je iná a každá má svoje priority, no tie obyčajné krásne ženy netúžia po majetku, ale po tom, aby mali muža, ktorý im rozumie, ktorý sa s nimi porozpráva o čomkoľvek a ktorý ich hlavne bude mať rád. Úspešná žena si predsa materiálne veci vie zabezpečiť aj sama, preto sa muž v jej spoločnosti môže cítiť zbytočne. Muži majú radi krehké nežné ženy, o ktoré by sa postarali oni. No nikde nie je napísané, že úspešné ženy svoju jemnosť a krehkosť môžu ešte pri prvom či druhom rande zakrývať. Ich citovú stránku už musí muž objaviť sám, pokiaľ sa nebude báť vytvoriť plnohodnotný vzťah s takouto ženou.

Vedieť byť sama je väčšie umenie ako byť vo vzťahu

Inteligentné a krásne ženy sa neboja byť samy. Tie nepotrebujú status- zadaná/vydatá, pretože si veľmi dobre uvedomujú, že „veľké veci si vyžadujú veľa času.“ A tak je to aj s kvalitným vzťahom, ktorý ich posunie ďalej. Vďaka predchádzajúcim skúsenostiam vedia, koho potrebujú a pokiaľ takýto muž stále neprichádza, nezúfajú, pretože si svoj život v „období čakania“ vedia naplno užiť. Takéto ženy sú silné a odvážne, vedia, že majú právo byť náročné. Na svete je veľa mužov, ktorí si takéto ženy vážia a sú na ne hrdí. Možno to chce len čas a trpezlivosť, aby sa takíto muži objavili.