Je možné zaľúbiť sa aj po čase?

Aj keď je predstava väčšiny z nás jasná, niekedy sa „veci“ dejú tak, ako sme si to nepredstavovali. Ak sa v našej blízkosti objavil muž, ktorý sa nám páči, s ktorým rady trávime čas a je k nám milý a galantný, zrejme so zaľúbením problém nebude. No čo v prípade, keď to nijak raz z tej našej strany neprichádza, aj keď sa náš partner neskutočne snaží?

 

Zaľúbenie prichádza v rôznom čase a niekedy v rôznom období u jednotlivcov v páre. Najideálnejšie je, ak to cítia obaja rovnako a ak si lásku vyznávajú bez akýchkoľvek problémov a zbytočného čakania na nejakú lepšiu chvíľu. Ak to príde, tak sa tomu treba len oddať a tešiť sa z toho, že citové vzplanutie k tomu druhému je obojstranné. No čo v prípade, ak je skutočne zaľúbený len jeden z dvojice? Treba dať vzťahu šancu, alebo z neho radšej vycúvať a čakať, že do života vstúpi niekto, ku komu budú naše city pravé? A čo sa stane, keď to vôbec nepríde? Kde je stanovený limit čakania? Zrejme v srdci každého z nás.

Dajte citom šancu
Ak ste vo vzťahu, kde sa okolo vás vyslovene točí svet a váš partner robí všetko pre to, aby ste boli šťastné a stále nie ste k partnerovi citovo naklonené, potom je na mieste otázka, prečo. Niečo vám predsa len musí prekážať. Treba sa nad tým zamyslieť a položiť si otázku, či vám to „niečo“ nebude prekážať aj neskôr. Zároveň sa treba zamyslieť nad tým, či k vzťahu nepristupujete sebecky a skrátka- nechce byť len samy. Môže vám byť s partnerom dobre, môžete sa cítiť pokojne, bezpečne, môžete spolu absolvovať výlety, nekonečne dlhé konverzácie, ale do ozajstného vzťahu to chce ešte niečo navyše.

Netreba sa báť otvoriť sa citovo, vedieť hovoriť o svojich pocitoch, umožniť partnerovi, aby vás lepšie spoznal. Ak máte skutočne toho dobrého muža, ktorého je možné priam „na chlieb natrieť“, buďte k nemu úprimné a robte všetko pre to, aby ste vášmu vzťahu dali šancu.

Buďte ľudské a nesebecké
Občas konáme podľa toho, ako sa nám to hodí. No netreba zabúdať na ľudskosť a empatiu. Zároveň sa treba zamyslieť nad tým, či úcta, priateľstvo a rešpekt prechovávajúce k partnerovi je dostatočné vo vzťahu. Ak chýba iskra a ak neprichádza tá ozajstná pravá láska ani po dlhšom čase,  zrejme je čas umožniť partnerovi nájsť si takú partnerku, ktorú si zaslúži a s ktorou bude skutočne šťastný. Sebectvo v tom prípade treba hodiť do kúta.

Ak na začiatku vzťahu ešte netušíte, akú vážnosť bude vzťah mať a váš partner je trpezlivý, dajte tomu šancu. No nebuďte vo vzťahu pasívne, treba sa sústrediť na to pekné, čo vás na partnerovi priťahuje a  na to, čo vás robí šťastnými. Možno ten pravý nebude pravý hneď od začiatku, ale napriek dlhšej dobe sa tým pravým skutočne stane.

Autor: INA