Je ešte IN žena v domácnosti?

IN žena v kuchyni

Kedysi to bolo tak. Žena ostala doma a starala sa o domácnosť zatiaľ čo muži išli do roboty, aby niečo zarobili pre rodinu. Čo myslíte, ako to je teraz? Je dnes žena v kuchyni ešte stále moderný kúsok „doplnku“ pre muža?

Nie je prekvapením, ak doma ostane muž, napríklad na materskej dovolenke a žena ide do roboty. Prečo? Pretože niekedy si vie žena nájsť a vybudovať lepšiu kariéru ako muž a preto sa muž prispôsobí a ostane doma. No stále si myslím, že niet nad to, ak vedie domácnosť žena. Žijeme v dobe, kedy sme sa stali viacej pohodlnejšími. Radšej pôjdeme na obed či večeru do reštaurácie ako by sme si mohli navariť doma. Samozrejme, je pochopiteľné, ak chcete stráviť romantiku so svojím najdrahším/najdrahšími v podstate bez starostí. No nie je nad domáce jedlo/stravu. Nielenže na ňom ušetríte, pretože navaríte pre celú rodinu, ale aj vy sa budete lepšie cítiť v pohodlí domova. Aby som neodbočila od témy, myslím, že žena v kuchyni stále nie je „OUT“. Pre muža bude atraktívna práve taká žena, ktorá sa vie postarať o domácnosť. Pretože niet nad pocit, keď vidíte ako si pekne sedíte pri raňajkách, obede či večeri spolu ako jedna veľká šťastná rodina. A najlepší pocit je ten, keď vám nielenže poďakujú, ale aj pochvália, ako sa dobre najedli. Verte, vravím to z vlastnej skúsenosti, že pocit, kedy vás niekto pochváli za jedlo, ktoré ste sama pripravili, je na nezaplatenie. Je to taký balzam na dušu.

Preto, milé žienky, nezaháľajte a učte sa od svojich mám, starých mám to, ako variť. Zase nieže sa z vás stanu ženy, ktoré strávia od rána do večera v kuchyni. Práve naopak. Verte že aj pri varení si človek dokáže oddýchnuť a načerpať novú fantáziu nielen do ďalších receptov.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

IN žena v kuchyni