Hliva ustricová – sila východnej medicíny

hliva ustricová

Aj vy sa obávate pochmúrneho jesenného obdobia, ktoré môže ohroziť vaše zdravie? Teplotné výkyvy počasia, každoročná chrípková sezóna, zlá životospráva či dlhodobý stres – to všetko negatívne vplýva na imunitný systém.

Tradičná východná medicína však pozná účinný recept na jeho ochranu už niekoľko tisíc rokov, ktorého súčasťou sú okrem vysokého množstva hlivy aj ďalšie vzácne huby – Reishi (Ganoderma lucidum) a Kordyceps čínsky (Cordyceps sinensis).

Predtým si ich mohli dopriať iba čínski cisári a vyvolení, dnes ich nájdete v lekárňach v podobe výživových doplnkov. Navyše, priaznivé účinky húb na ľudský organizmus dopĺňa železo na zníženie únavy.

Tradičnú čínsku medicínu overili stovky generácií čínskych lekárov. Hliva prospieva ľudskému organizmu nielen v náročnom období chrípkových epidémií, ale aj pri záťaži či oslabení imunity v dôsledku vonkajších vplyvov zo životného prostredia. Trojitá sila a účinok húb Hlivy ustricovej (Pleurotus ostreatus), Reishi (Lesklokôrky lesklej – Ganoderma lucidum) a Cordycepsu čínskeho (Cordyceps sinensis) v kombinácii so železom sú jediné zloženie na  podporu imunity, pri zvýšení fyzickej kondícii či znižovaní hladiny cholesterolu.

Hliva ustricová (Pleurotus ostreatus) je tiež nazývaná Hiratake, je bohatým zdrojom množstva prírodných látok – vitamínov, minerálov, stopových prvkov a iných látok, ako sú beta glukány.

Reishi (Ganoderma lucidum) obsahuje veľké množstvo látok s výnimočnými vlastnosťami. Pomáha podporovať prirodzenú obranyschopnosť organizmu, prispieva k udržaniu prirodzenej hladiny cholesterolu v krvi a má taktiež blahodarný účinok pre zdravie obehového systému.

Kordyceps čínsky (Cordyceps sinensis)  je vysoko cenená a zriedka rastúca huba. Nachádza sa vo vysokých horských oblastiach Číny, v provincii S‘-čchuan, Jün-nan a Tibete Cinchaj – v nadmorskej výške asi 3500 m. Táto zázračná huba bola pôvodne určená pre cisára a vyvolených.  Zaujímavosťou je, že v letnom období Kordyceps existuje v podobe tmavohnedej huby, ale v neskoršom období sa huba usádza na larvu motýľa a začína na ňom parazitovať, aby z neho získala potrebné živiny pre život.

Železo je nevyhnutný prvok pre celý rad procesov v tele, ktoré sú potrebné k ľudskému životu, napríklad doprava kyslíka v celom tele. Prispieva k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, podporuje prirodzenú funkciu imunitného systému. Železo tiež pomáha znižovať pocit únavy a vyčerpania a normalizuje kognitívne funkcie, napríklad koncentráciu, pozornosť, pamäť a myslenie.

Autor: Wanda W.
Foto:
Ingimage

hliva ustricová