Granpa chic: módny výstrelok, či nový trend na TikToku?

Módne editoriály a obľúbenú sociálnu sieť zvanú TikTok zaplavuje nový módny trend, ktorý budú niektorí milovať a iní nenávidieť! Granpa chic naprieč generáciami zaznamenáva rýchly nárast prívržencov, ktorý na tento trend nedajú dopustiť. Oblečenie alá deduško si zamilujete aj vy!

 

Oldschool kúsky

TikTokové videá, v ktorých sú ľudia oblečený v štýle granpa chic sú doslova virálne! Inšpiráciu na štýlové outfity v tomto duchu môžete odpozerať od štýlových deduškov. Základom granpa šatníka sa stáva niekoľko oldschoolových prvkov, ktoré sú pre tento štýl príznačné. Mokasíny, baretka, či pletená vesta – tieto kúsky si musíte zaobstarať!

Stará klasika

Elegantný a nadčasový. Aj taký býval v minulosti šatník mužov, ktorý za každých okolností pôsobili upravene a tip-top zladene. Túto sezónu sa však pretavuje do ženského sveta a ženám ponúka nový pohľad na módu. Prináša seriózne kúsky, ktoré vynosíte na voľný čas, aj do práce. Kárované sako, tvídový kabát, či kontroverzné menčestráky do granpa chic konceptu dokonale spadajú.

Zamerané na doplnky

Pri granpa štýle sa dôraz kladie nielen na oblečenie, ale tiež efektné doplnky. Ak chcete svojmu outfitu dopriať deduškovský nádych, siahnuť môžete po baretke, dlhom šále, ale tiež okuliaroch. Voľte také, aké nosili naši starí otcovia – klasické rámy a zaujímavé, avšak nedioptrické sklíčka. Povinnou výbavou je aj kravata, ktorú môžete zakomponovať do klasického kostýmu, i casual outfitu.

Pohodlná obuv

Je dôležité sa počas celého dňa v topánkach cítiť komfortne. S obuvou v štýle granpa vám bolesti spôsobené opätkami nehrozia! Nosiť sa totiž budú modely s výrazným pánskym presahom a to mokasíny, topánky na hrubej platforme, i v károvanej verzii. Z farieb vyberajte najmä klasiku a to čiernu, hnedú, i topánky s jemnými metalickými odleskami. Siahnuť však môžete aj po lakovaných modeloch topánok, ktoré opäť hlásia veľký comeback. Nosiť sa budú tie s perforovanými detailmi, i s výrazným šnurovaním.

Text: Michaela Miňová, foto: pinterest.com