FREDY MERCURY kráľ kostýmov

FREDY MERCURY kráľ kostýmov

Aktuálne opäť všetkých zachvátila Queen mánia. Ľudia plnia kinosály, aby mohli vidieť príbeh o britskej kapele, ktorej hity si dodnes spievajú ľudia po celom svete. Film dostal meno po nádhernej piesni- Bohemian Rhapsody. Okrem úžasných pesničiek a príbehu a jednej z najznámejších skupín, môžeme vo filme vidieť aj ojedinelý cit pre módu v podaní frotmana skupiny Freddieho Mercuryho.

 

Ikona
Freddie Mercury je považovaný za jedného z najlegendárnejších umelcov. Queen bol pre neho rodinou a hity ako We Are The Champions, We Will Rock You, Love Of My Life a mnohé ďalšie sú dôkazom ich veľkého hudobného talentu. Rovnako ako ich vypredané koncerty pol celom svete.  Ale Freddie Mercury bol viac ako len šoumen. Oblečenie v žiadnom prípade nebral ako praktickú prikrývku tela. Bolo súčasťou jeho seba vyjadrenia nielen na pódiu, ale aj v súkromí.

 

Redefinícia mužskej módy
Dalo by sa povedať, že Freddy sa nebál ničoho. Nosil výrazné viacfarebné kúsky, zvonové nohavice a samozrejme nezabudnuteľné sú aj jeho biele tielka. Nemal problém nakupovať v ženskej konfekcii a už vôbec mu neboli cudzie podpätky. Rád nosil obtiahnuté nohavice a vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že jeho garderóba niesla viacero prvkov, ktoré by človek hľadal skôr v ženskom, ako mužskom šatníku.

 

Na scéne
Žltá kožená bunda s ikonickými bielymi nohavicami s pásmi po bokoch, je hádam najznámejší kostým. Ale za reč určite stojí aj krásne kimono v boho štýle či glitrové overaly s výstrihom, ktorý by mohla závidieť aj Beyonce. O Freddym je známe, že miloval svoje telo a nehanbil sa ho vystavovať na obdiv pred tisíckami divákov. Úchvatné bolo aj jeho pončo – stačilo, že Freddy natiahol ruky a roztiahlo sa ako krídla orla. Jeho štýl bol jednoducho neopakovateľný a výnimočný, presne ako jeho nositeľ.

 

Zdroj: AVE
Foto: in.bookmyshow.com