Fila prvý debut na Milan Fashion Weeku – Móda Ženy, september 2018

filla Milan
Zdroj: buro24/7 me
Filla
zdroj: Vogue Paris

Fila športová značka populárna v 90. rokoch bude debutovať na
milánskom týždni módy, ktorý sa koná od 18.- 24. septembra 2018.

Vo februári 2018 počas Milan Fashion Weeku Fila spolupracovala so značkou Fendi na kolekcii jeseň/zima 2018-19. Fendi prizvala značku ku spolupráci na kapsulovej kolekcii.

filla

 

 

 

 

Zdroj: Vogue com

 

 

 

 

 

 

Líniu bude tvoriť stopercentne streetové oblečenie od kreatívneho riaditeľa Antonino Ingrasciotta, ktorý vniesol do značky moderný nádych.

filla Milan
Zdroj: buro24/7 me

„Základ značky perfektne zosúlaďuje šport a módu“, povedal prezident značky Fila Cene Yoo. „Pracujeme na kolekcii, ktorá chce značku povýšiť na vyšší level, spojiť pri tom minulosť a súčasnosť.“

portrait-gene-yoon_ filla
Zdroj: pulsenews

Značka Fila bola založená v roku 1911 v Taliansku, jej sídlo je v Južnej Kórei.

Značka je postavená na priesečníku módy, športu a zábavy. Fila obliekala osobnosti ako Luke Wilson vo filme Wesa Andersona  „The Royal Tenenbaums“,  tenisovú legendu Bjӧrn Borga, lyžiara Ingemar Stenmarka a Alberto Tombu.

filla
Zdroj: panorama
filla
Zdroj: The Royal Tenenbaums film, grazia It

 

 

 

 

 

 

 

f

 

Blogerka, modelka Doina Ciobanu v outfite Fila, ktorú som odfotila počas Milan Fashion Weeku, február 2017 pred prehliadkou značky Trussardi.

 

filla
Zdroj: footwearnews.com

Medzi tradične prezentujúcimi„ťažkými váhami“  ako Versace, Prada, Marni, Fendi,  bude tentokrát predvádzať aj Fila. Zámerom je znovuzrodiť líniu, ktorá vzdá poctu športovému oblečeniu a pretlačí tento trend smerom do budúcnosti. „Módny svet ukázal v posledných rokoch  náruživý záujem o značku Fila a športové oblečenie sa stáva čoraz viac dôležité v módnom priemysle“. Je to niečo, čo spotrebitelia hľadajú v súčasnosti, povedal prezident Gene Yoon.

„Iniciovali sme zaujímavé spolupráce s prominentnými značkami ako Fendi, Gosha, Rubchinskiy, Jason Wu a Baja East.  Myslíme, že toto je náš dôležitý moment vstúpenia do módnej arény.“

„Úprimne veríme, že vstupujeme do novej éry pre značku Fila“, povedal Yoon.

 

Zdroj: Ing.arch. Miroslava Vaňharová, Mya Mirell, myamirell.com