Denná rutina: Viete sa správne odlíčiť?

Každá žena túži po dokonalej pleti, no verte, že bez správneho odlíčenia to nepôjde. Len dokonale odlíčená pleť sa totiž môže cez noc kvalitne regenerovať a vstrebávať živiny z pleťových krémov. Preto vám ukážeme najlepší spôsob odličovania make-upu. Zaraďte ho medzi svoje denné rutiny a uvidíte, ako sa vám vaša pleť odvďačí!

 

Krok č. 1 –  odlíčenie na olejovej báze
Odličovanie začnite vždy najprv prípravkom na báze oleja (pleťový olej, balzam) ktorým si odstránite make-up, líčidlá a ostatné nečistoty na tukovej báze. Je to z jednoduchého dôvodu. Odličovací olej pokožku skvele vyčistí a odlíči vrátane vode-odolných líčidiel, čo bežné odličovacie prípravky zvyčajne nezvládnu. Rýchlo a jemne odstráni make-up, UV-filtre, pot, prach aj prebytočný maz, bez toho, aby pokožke narušil ochrannú bariéru. Zároveň sa masírovaním oleja uvoľňujú zanesené póry, čo sa bežným odličovačom zvyčajne dosiahnuť nedá. Takto dôkladne odlíčená pleť je tak pripravená na ďalší krok.

 

Krok č. 2 – odlíčenie na vodnej báze
Druhý odličovací prípravok by mal byť šetrný, vyživujúci a ktorý nám zároveň pomôže dorovnať aj pH pokožky. Pri suchej pleti sa odporúča, aby tento produkt obsahoval zložky, ktoré pleť zhydratujú a zvlhčia. Medzi takéto produkty patrí napríklad glycerin či kyselina hyalurónová. Možností je veľmi veľa a vy si musíte vybrať podľa vašej pleti. Určite viete, čo jej vyhovuje a čo ju naopak irituje a dráždi.

Pri správne zvolených produktoch nebudete cítiť pocit vysušenia a napnutú pokožku a vaša následná starostlivosť  bude o to viac efektívna.

 

Krok č. 3 – hydratácia
Po dôkladnom vyčistení bude vaša pleť pripravená na ďalšiu pleťovú starostlivosť.
Okrem hydratačného krému nezabudnite vždy na tonikum, ktorým si vyrovnáte PH vašej pokožky a na esenciu či sérum na pleť. Pri výbere hydratačného krému si dajte tú námahu a odsledujte si jeho zloženie. Výbornou voľbou sú krémy s obsahom kozieho mlieka či produkty s obsahujúce prírodné oleje. Ďalšou skvelou zložkou sú liečivé minerály, ktoré jemne hydratujú pokožku, ktorá je pevnejšia, pružnejšia a mlado vyzerajúca.  Vďaka hydratácií pleť omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zdravá pokožka.

Počas letných horúcich dní nezabúdajte aj na dôležitosť SPF faktoru. Ten môžete do svojej dennej rutiny zaradiť aj v podobe denného krému. Verte, že sa vám vaša pleť určite poďakuje!

 

Autor: Nina M.
Ilustračná fotografia: pinterest.com