Dajme mužom priestor ku galantnosti

Pozvanie na rande, zaplatenie za kávu, malá prechádzka po parku, návrh na ďalšie stretnutie, otvorenie dverí, pomoc pri vyzliekaní či obliekaní kabáta…chceme veľa? Zďaleka nie! Byť gentlemanom nie je starodávne, je stále v móde. No, kde sa tí správni podeli?

Prejavy úcty, zdvorilosti a slušnosti sú prejavom gentlemana

Každá z nás túži po galantných prejavoch muža. Tie sú predsa s mužom úzke späté. No čoraz viac sa možno stretávame s mužmi ( s výnimkou šťastne vydatých žien najmä v strednom a vo vyššom veku), u ktorých sa tieto prejavy akosi stratili. Čím to bude? Chýba im nejaký vzor v rámci rodiny či spoločnosti? Je to záležitosť povahových čŕt? Každopádne to muž musí mať v sebe tak, ako by mala mať žena v sebe jemnosť a krehkosť.

V slovníku ženy sa s pojmom gentleman nespája ani tak štýl obliekania, účes, doplnky či jeho „nosenie sa“, ale predovšetkým jeho správanie. Od muža prirodzene očakávame galantnosť, slušnosť, zdvorilosť, schopnosť z času na čas nás milo prekvapiť. Samozrejme sa muž musí starať aj o svoj zovňajšok, inak nás jeho milé správanie až tak zaujímať nebude. Zároveň sa očakáva to, že muž nebude mať problém poďakovať a povedať prosím, ktorého bude zaujímať to, čo ženu trápi. Každá žena predsa túži po mužovi, ktorý jej vzdáva úctu, ktorý sa jej zastane, keď je to potrebné. Ak sa k nám takto partner či dokonca manžel nespráva, asi ťažko budeme spokojné.

Spolupracujte na galantnosti

Aby mohol byť muž úspešne galantný, musí dostať na to aj priestor. Doprajme mu ho a nebuďme za každú cenu náruživé dokázať mu svoju emancipáciu. Ak vás chce pozvať do kina či na obed, neurazte ho, pokiaľ trváte na tom, že si viete za seba zaplatiť sama.

Ponúkame vám zopár rád, ako spolupracovať s mužom na galantnosti:

1, Do reštaurácie sa nehrňte ako prvá, nechajte muža, nech vojde prvý a privedie vás k stolu. Naopak, z reštaurácie vychádzate ako prvá, ale nechajte si podržať partnerom dvere.

2, Pri vyzliekaní kabáta sledujte, či partner nemá zámer pomôcť vám s kabátom. Je priam ponižujúce pre muža, keď stojí za vami a vy si ho ani nevšimnete. To isté platí pri obliekaní. Vyčkajte okamih, či vám partner donesie kabát.

3, Ak chcete byť pri pozdravení pobozkaná, dajte to evidentne najavo. K osobe, ktorú chcete pobozkať, sa nakloňte a priblížte. Ak po tom netúžite, podajte len narovnanú ruku, aby bolo jasné, že sa bozkávať nebudete.

Je pravda, že niektorí sa ako gentlemani narodia, iní sa to ale môžu naučiť. A ak ste trpezlivé, dá sa k väčším prejavom galantnosti mužov doviesť. Dôležité je, že to chce on sám. Na to, aby sme jeho gentlemanské prejavy mohli vidieť, je potrebné, aby sme sa skutočne správali ako ženy a dali im dostatočný priestor na realizáciu týchto prejavov.

Zdroje: http://www.spolocenskaetiketa.sk/aby-mohol-byt-muz-galantny/

Foto: http://blog.link4love.com/dating-advice/do-women-really-want-a-gentleman-or-a-jerk/

http://www.parship.fr/love-facts/Pour-ou-contre-la-galanterie.htm