Čo všetko nám signalizuje vzhľad tváre a stav pleti?

Zdravý vzhľad ľudského tela, atraktívna vizáž a príjemné vyžarovanie je v dnešnej dobe prioritou azda každého z nás. Človek je však komplexom psychiky, zdravia, správania sa a pohybu. Odrazom všetkých týchto aspektov je naša tvár, ktorá niekedy vypovie viac, ako si dokážeme predstaviť.

Základom je čistá myseľ a pozitívne myslenie
Je už všeobecne známe, že prvotným spúšťačom  chorôb a ťažkostí býva stres a celkový stav mysle. Ak je človek v nepohode, trápia ho rôzne problémy a ťažkosti, organizmus to cíti. Vďaka psychickému vyčerpávaniu sa oslabuje imunita, ktorá dáva priestor alergiám a tiež ostatným chorobám. Všetko, čo sa odohráva v hlave človeka, potom odráža nielen jeho správanie a vystupovanie, ale aj vizáž. Žiadny mejkap ani drahá kozmetika nedokáže prekryť a vymazať vrásky na duši. Prvým bodom k celkovej pohode, zdraviu a atraktívnej vizáži je čistá myseľ.

Časti tváre ako zrkadlo orgánovStav pleti nám napovie, aké sme zdravéNa základných bodoch v tvári dokážeme včas spozorovať, s ktorým orgánom v našom tele sa niečo deje, prípadne či pracuje ,,na plný plyn“. Tak sa na to pozrime:

Čelo- ak sa už v mladom veku tvoria výrazné vrásky na čele, akné, prípadne iné kožné choroby, zo psychosomatického hľadiska to znamená, že daný človek v sebe nosí krivdu z minulosti. Nedokáže si odpustiť veci, ktoré sa už pravdepodobne nedajú vrátiť späť. Zo zdravotného hľadiska je ideálne vyčistiť črevá alebo spraviť detoxikáciu, kvôli poruchám v trávení. Nedokonalosti na čele totiž signalizujú nefunkčné trávenie.

Nos- je časťou tváre, s ktorou sú ľudia vo väčšine prípadov nespokojní. Buď je príliš veľký, alebo má zlý tvar, prípadne sa nám nepáči jeho zakončenie. Psychosomatické hľadisko uvádza, že ľudia, ktorí nie sú spokojní s tvarom svojho nosa, majú podvedome problémy s láskou. Najčastejšie k sebe samému. Keďže láska úzko súvisí so srdiečkom, problémy kožného charakteru v okolí nosa pravdepodobne signalizujú problémy srdca.

Čeľusť- prejavy akné, ktoré trápia ľudí po puberte bývajú často v oblasti čeľuste. Veľké hormonálne vyrážky signalizujú, že problém začína niekde vo vnútri tela. Keďže sa tieto prejavy akné zvyknú nazývať hormonálnymi, problémom býva štítna žľaza, ktorá nefunguje tak, ako má. Následkom toho bývajú kožné prejavy v oblasti čeľuste. Psychosomatické hľadisko dáva vinu aj problémom v partnerskom živote, kvôli ktorému nastávajú nepravidelné hormonálne výkyvy.

Brada- ak sa ľuďom nenaplnia vopred stanovené ciele, túžby alebo sny, reakciou býva obviňovanie samého seba. Oslabená psychika potom dáva priestor problémom s obličkami, močovými cestami a mechúrom. Výsledkom týchto porúch a ťažkostí sú neželané kožné prejavy na brade, slabé nechty a kruhy pod očami.

Líca- párovým orgánom líc sú pľúca. Ak má človek ťažšie alergie, astmy, prípadne iné ťažkosti s pľúcami, signály pozorujeme prostredníctvom kožných chorôb v oblasti líc. V psychike človeka sa zo psychosomatického hľadiska nachádza pocit nedostatku slobody a ťažoby. Prílišné obavy, psychická nepohoda, nedostatok voľného času a hŕba povinností, dokážu v mysli človeka navodiť pocit nedostatočného dýchania.

Ako sa týmto problémom vyvarovať?
Najlepšou prevenciou je často spomínaný pohyb a zdravá strava. Je dôležité, aby strava obsahovala všetky potrebné nutričné hodnoty a vitamíny A, B, C, E. Neodmysliteľnou súčasťou je pravidelný pitný režim, omega 3 mastné kyseliny, vláknina a aloe vera. Prevencia však nie je liečba. Ak sú spomínané problémy už v pokročilom štádiu, je nevyhnutná návšteva lekára alebo iného odborníka.

Zdroj: AF
Foto: Shutterstock