Čo robiť, aby to zase fungovalo?

Prestalo to medzi vami iskriť? Stratil váš partner chuť na sex ? Príčin môže byť veľa, môže to spôsobiť dlhodobý stres, prepracovanosť, ale aj bežné a všedné starosti. A v dnešnej situácií sme vystresovaní všetci. Viac sa venujme navzájom sebe a negatíbne emócie nebudú v našom vzťahu robiť žiaden problém.

 

Dobrý sex je podľa odborníkov jednoducho vidieť. Robí nás krajšími, milšími, dobre naladenými. Endorfíny, ktoré sa vylučujú pri telesnej námahe a kvôli ktorým mnohí aj športujú, sa vylučujú aj pri orgazme. Tak ako všetky pohybové aktivity aj fyzická láska podľa sexuológov odstraňuje svalové napätie a je jedným z najúčinnejších liekov proti stresu a prepracovanosti.  Čo robiť,  keď jeden z partnerov nemá na sex chuť?  Dlhodobé sexuálne napätie môže podľa odborníkov človeku do istej miery uškodiť. Ľudský organizmus na sexuálnu abstinenciu sám o sebe nereaguje, kľúčovú úlohu hrá psychika. Môžu sa vyskytnúť psychické problémy, neurotické ťažkosti. Prejavujú sa hlavne bolesťami hlavy alebo žalúdočnými neurózami. Dlhodobá sexuálna abstinencia u mužov môže spôsobiť aj problémy s erekciou.

 

Zvýšte mu sexuálnu sebadôveru

Chodieva  každý deň neskoro v noci domov? Predvarte si ho už ráno. Pripravte ho na super skvelý zážitok. Počas dňa ho niekoľkokrát  natiahnite esemeskami. Vytiahnite ho z jeho zabehaných koľají. Jednoducho ho musíte vykoľajiť! Robte pre to úplne všetko.

 

Povedzte mu, čo sa vám páči!

Ak poznáte svoje telo a nebojíte sa partnerovi povedať, čo sa vám páči, váš sexuálny život má zelenú. Aj v prípade akýchkoľvek partnerských alebo sexuálnych ťažkostí je dôležitá otvorená komunikácia. Nehanbite sa vyjadriť svoje túžby a ani obavy. Niekedy je divné, že hoci partneri nemajú pred sebou žiadne tajomstvá a dokážu si povedať čokoľvek, ak príde na sex, nevedia komunikovať. Páry, ktoré spolu otvorene hovoria, ľahšie riešia prípadne nezhody – zlyhávajúcu erekciu, nedostatok sexu, intenzitu sexuálnych radovánok, nedostavujúci sa orgazmus.

 

Sexi video a super pomôcky

Sexi oblečenie nie je len spodná bielizeň. Prekvapte svojho princa netradičným sexi oblečením. Sexi odev si môžete jednoducho vyrobiť aj sama! Stačí prestrihať priliehavé krátke nohavice či elastické nohavičky na miestach, po ktorých váš milenec túži najviac. Rovnako tak môžete sexi očka vytvoriť na priliehavej blúzke či tričku, ktoré už nenosíte.

 

A čo tak afrodiziaka?

Afrodiziaka boli pomenované po gréckej bohyni krásy a lásky Afrodite. Niektoré získali svoju dráždivú povesť dokázanými chemickými účinkami, iné len kvôli falickému tvaru. Medzi afrodiziaka patria med, kakaové bôby, zeler, petržlen, niektoré koreniny, napríklad šafran, čierne korenie, čili, horčica. Najznámejším afrodiziakom zostáva koreň ženšenu.

 

Pomáha masáž aj hladenie

Ak je váš partner neustále unavený a prepracovaný, dotýkajte sa ho. Doprajte mu jednoduchú masáž. Ľahké ženské dotyky mužov vzrušujú. Nehanbite sa ho preto hladiť. Môžete začať jemnou masážou šije a chrbta, prejsť na prsia a bradavky. Stačí ľahké krúženie, prípadne mierny stisk. Jazykom môžete bradavky mierne dráždiť alebo hrýzť. Dajte si však pozor, lebo niektorí muži dotyky na bradavkách nemajú radi.

Autor: Sófia