Čo majú spoločné zamilovaní chlapi

muž, ktorý skutočne miluje, robí nasledovné veci

Ľúbi ma, neľúbi ma. Niekedy ani trhanie lupienkov sedmokrásky nedá jednoznačnú odpoveď. A my, ženy, sme zvedavé. Chceme mať istotu. Vraj to, či je do nás buchnutý ako kôň do kopy sena, zistíme podľa týchto piatich znakov. 

Muži vraj neprejavujú lásku slovami, ale skutkami. A to je fajn. Zamýšľali ste sa však niekedy nad tým, čo majú spoločné všetci zamilovaní chlapi? Určite aj to, že nie sú bohvieako zdatní v prejavovaní pocitov, teda, česť výnimkám. No muž, ktorý skutočne miluje, robí nasledovné veci:

Miluje vás za to, aká ste, nie ako vyzeráte
Tento bod môže doslova vyznieť ironicky, najmä keď žijeme v kultúre, kde je na prvom mieste kult tela a kozmetický priemysel každoročne zo žien vytlčie miliardy dolárov. Muž sa môže zamilovať aj do obalu, no pokiaľ ide o dlhodobé a skutočné city, viac ho zaujíma, čo sa ukrýva pod nanesenou fasádou. Ak muž skutočne miluje svoju partnerku, bude ju podporovať v jej snoch, ktoré sú jej nedeliteľnou súčasťou.

Ochraňuje vás
Je schopný vás ochrániť nielen fyzicky (našťastie k nemu dochádza len veľmi zriedkavo), ale i psychicky. Miesto toho, aby vás musel brániť pred napajedeným mamutom, vás bude chrániť pred klebetami, agresiou a nebude vás zbytočne zaťahovať do nezmyselných konfliktov. Okrem toho nikdy nebude chcieť úmyselne raniť niekoho, koho naozaj miluje.

Je zvedavý na váš názor
A váš názor má preňho hodnotu. Nevypočuje si vás na pol ucha, ale skutočne ho zaujíma, čo si myslíte. Či sa jedná o politiku, náboženstvo či len výber vhodnej farby do kuchyne, vždy si vás vypočuje. A tak to má byť.

Dokáže odsunúť stranou svoje potreby, len aby vám pomohol
Chlapa robia činy a je to tak. Ak si niečo doma zabudnete a je v jeho možnostiach doniesť vám to, pretože to naozaj potrebujete, odsunie nabok svoje potreby a docvála na bielom koni. Samozrejme, že ho nebudete posielať po zabudnutý pilník. Ale ak dokáže zabudnúť na seba, len preto, aby vám pomohol vyriešiť nejaký problém, potom si môžete byť isté, že vás miluje.

Je dostatočne sebavedomý na to, aby vás nechal žiť svoj život
Takýto chlap netrpí žiadnym komplexom. Dokáže vám urobiť priestor pre seba, pretože vám dôveruje. Nepotrebuje s vami nutne tráviť každú sekundu. Nehrabe sa vám v telefóne, pretože vie, že základom zdravého vzťahu je dôvera. Uvedomuje si, že je absolútne normálne, keď sa stretávate s ostatnými ľuďmi. Či už ide o kolegov z práce alebo kamarátky. Všetci potrebujeme priestor pre seba. Inak sa začneme požierať.

Zdroj: psych.sk