Chránite svoju pleť dostatočne pred slnkom?

Každá z nás  to pozná. Kúpime, alebo dostaneme make-up, o ktorom sme presvedčené, že bude určite ten „naj“, ale po jednom, dvoch použitiach je to zrazu inak. Buď vyzeráme bledo, alebo ako by sme práve vyšli zo solárka… alebo, čo je ešte horšie, pleť je matná, a v najhoršom prípade suchá.

Dostali sme do redakcie ARTISTRY Youth Xtend, make-up od Amway, ktorého cena už napovedala, že toto by mohla byť aj kvalita o ktorú sa treba pri výbere oprieť! Vyskúšali sme ho aj s krémom ARTISTRY Multi Protect SPF 30, pretože v tohoročných horúcich letných dňoch sme naozaj dbali o dostatočnú ochranu proti slnku. Bola to výborná voľba a odporúčame ju minimálne vyskúšať.

Pleť je dostatočne chránená proti slnku, vyživená a make-up ju krásne rozžiari. Jediný dôraz treba klásť na správny výber tónu a ak sa vám to podarí, budete naozaj spokojné! A čo je naj!

Je vhodný pre všetky typy pleti, vrátane citlivej. Youth Xtend – spevňujúci a vyhladzujúci podkladový make-up je najmodernejší ARTISTRY podkladový prípravok proti starnutiu pleti vôbec.

Ponúkneme vám návod, ako si správne vybrať ten správny odtieň podkladového make-upu podľa nového systému značenia. Nenechajte sa odradiť, vyzerá to zložitejšie ako to v skutočnosti je.

Stanovte charakteristiku svojej pleti, jej úroveň a podtón v kódovacom systéme odtieňov (uvedené vedľa názvu odtieňa). Tam, kde sa pretnú, je umiestený práve ten váš odtieň.
Napríklad, ak úroveň tónu vašej pleti je na úrovni 1 (Level 1), a podtón pleti je teplý (Warm), hodil by sa vám L1*W1 Buff (svetlejší) alebo L1*W2 Cream (mierne tmavší, o niečo intenzívnejší než Buff).

1. STANOVTE ÚROVEŇ ODTIEŇA VAŠEJ PLETI
ÚROVEŇ (L E V E L): Hĺbka prirodzeného tónu vašej pleti.
L1 – light (svetlý)
L2 – medium (stredný)
L3 – medium-to-dark (stredný až tmavý)

2. STANOVTE PODTÓN
PODTÓN: Podtóny sa určujú ako teplý (Warm) – W, neutrálny (Neutral) – N, alebo studený (Cool) – C.
Číslo vedľa symbolu vášho podtónu ukazuje intenzitu/sýtosť tónu.

Teplý (W): Má vaša pleť zlatisté alebo olivové zafarbenie? Pristane vám viac hnedá, tmavozelená, oranžová alebo žltá? Ak na väčšinu týchto otázok odpovedáte áno, podtón vašej pleti je teplý (Warm).
Neutrálny (N): Má vaša pleť jednotné, vyrovnané sfarbenie, ktoré nie je ani ružové ani zlatisté? Akákoľvek farbe oblečenia vám sadne? Ak na väčšinu týchto otázok odpovedáte áno, podtón vašej pleti je neutrálny (Neutral).
Studený (C): Má vaša pleť ružovkasté sfarbenie? Pristane vám viac oblečenie v odtieňoch ružovej, fialovej, modrej a bielej? Ak na väčšinu týchto otázok odpovedáte áno, podtón vašej pleti je studený (Cool).

Archívny článok