Chcete spokojný vzťah? Potom sa istým veciam vyhýbajte

Dáma má ostať dámou, to je fakt. Ak ňou chcete ostať aj pred svojím partnerom, istým veciam sa radšej v záujme spokojnosti, istého tajomstva a nekončiacej iskrivosti – vyhýbajte. Nepokazte si svoj vzťah chybami, ktoré by ste neskôr ľutovali.

Nekritizujte jeho rodinu

Rodina je dôležitá, vaša i tá jeho. A aj keď nemusí byť dokonalá, netreba si všímať malé nedostatky a hneď automaticky ich kritizovať. Aj keď s partnerovou mamou nie ste (a možno ani nebudete) najlepšie kamarátky, netreba svoje výhrady a rozdielne názory dávať najavo.

Nehovorte všetko

Dáma si svoje tajomstvá necháva pre seba. Netreba o nich hovoriť partnerovi a hlavne nie všetko. Hlavne nevyťahujte veci minulé,veď nevieme, ako to môže nový vzťah ovplyvniť. Tak, ako by ste nechceli vedieť vy o počte jeho minulých lások či avantúr, ani jeho by isté informácie nepotešili.

Zachovajte si štýl dámy
Nie je nič lepšie, keď ste počas vzťahu ženská. S tým sa spája aj prejav. Zachovajte si svoju ženskosť aj v nepríjemných situáciách, pri ktorých by ste najradšej svoj slovník elegantnej dámy vymenili za ten primitívnejší. Muž chce mať po svojom boku ženu, ktorá sa bude za všetkých okolností ovládať .

Neurážajte, nekritizujte
Je normálne, ak si s partnerom vymieňate názory, no skúste sa stopnúť včas, ak máte na jazyku nepríjemné slová na jeho adresu. Muži sú citliví na svoje ego. Vaše urážky sa ho môžu dotknúť a vašej láske už nemusí dôverovať.

Dôverujte
Ak si nebudete vzájomne dôverovať, môžete to rovno zabaliť. Vzájomná dôvera je predsa základom trvácneho vzťahu. Umožnite mu, aby vám dôveroval a pokúste sa o to aj vy . Odbúrajte svoj strach z nepochopenia vašich pocitov, možno práve pri ich odhalení zistíte, či je to ten správny muž.

Neporovnávajte sa

Ak sa v začínajúcom vzťahu stretnú dve dominantnné osoby, pravdepodobne vznikne problém. Nesúťažte medzi sebou a najmä sa neporovnávajte. Dôležité je, že si budete vážiť jeden druhého, obdivovať sa vzájomne a odlišné vlastnosti a názory akceptovať. Až vtedy sa môžete spolu dostať do finále.

Zdroj: http://www.evanmarckatz.com/blog/wp-content/uploads/2009/10/Blog-pic-woman-angry-with-man-10244494.jpg