Chcete byť príťažlivejšie? Stačí táto maličkosť!

Chcete byť príťažlivejšie?

Muži sú lovci, je pre nich prirodzené, že sa obzerajú za každou sukňou a pre nás je zase prirodzené, že sa chceme páčiť, baví nás zvádzať týchto lovcov. Príťažlivosť sa pritom neskrýva ani tak vo vonkajšej kráse, dokonalom mejkape alebo sexi šatách, jej pôvod pramení z niečoho iného.

Krása je subjektívna vec, ale predsa len, existuje istý prototyp, ktorý naznačuje, ktorá žena je pekná, ktorá menej. A určite ste si neraz všimli, že po boku chlapa ako z katalógu častokrát kráča menej pohľadná žena a vy sa pýtate – ako je to možné? Čo na nej vidí? Nejde ani tak o to, čo na nej vidí, ale čo z nej cíti.

Vedci už odpradávna skúmajú, kde sa rodí povestná iskra ženy, z čoho pramení jej neodolateľnosť a provokatívna zvodnosť. A zdá sa, že prišli veci na koreň. Zistili, že ženy, ktoré spia menej ako osem hodín denne sú pre mužov menej príťažlivé. Kratší ako sedemhodinový spánok sa dokonca ihneď prejaví práve prostredníctvom ženského vyžarovania. Pritom sa žena nemusí cítiť extrémne unavená, naopak,  môže mať pocit, že jej tento čas na spánok bohato stačil, ale muži to vidia a hlavne cítia inak.

Už dávno je dokázané, že pri nedostatku spánku sa zhoršujú metabolické aj hormonálne procesy v tele. Nie len že sa kvôli tomu znižuje prirodzená obranyschopnosť organizmu, okrem toho sa postupne zvyšuje krvný tlak, stúpa riziko srdcovocievnych ochorení, klesá sústredenosť, zvyšuje sa nervozita a človek je náladovejší.

A čo je na žene viac asexuálne ako práve naša náladovosť a podráždenosť, neustále rýpanie do chlapa zbytočnými otázkami, rečami plnými pochybností? Nehovoriac o tom, že nedostatok spánku sa odráža aj na našej postave, dámy! V dôsledku spánkového deficitu sa z mozgu uvoľňuje viac stresového hormónu kortizolu, ktorý podporuje priberanie najmä v oblastí brucha. Ani veľa spánku nie je výhrou. Iné výskumy totiž ukázali, že ľudia, ktorí spia príliš dlho, žijú o niečo kratšie. Opäť raz sa potvrdilo, že všetkého veľa škodí a aj v otázke spánku treba nájsť primeranú mieru, ktorá prospeje nášmu zdraviu aj kráse.

Autor: Eva
Foto: Ingimage